| acvilasurprinzatoare112 a întrebat:

Am 12 ani,si niste cearcane foarte urate, mov.Nu sunt de la oboseala, nici de la insomnii.Am incercat cu comprese de musetel,ulei de ricin, si tot nu au disparut sad. Stiti de la ce ar putea fii si cum sa scap de ele?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Hmmm e posibil sa ai o problema cu ficatul. Nu stiu ce sa zic, recomdabil ar fi sa faci o vizita medicului de familie. Daca vrei sa incerci un produs, uite ce ma gandeam sa-mi cumpar eu ca mai noi si eu am cearcane : http://farmec.ro/produse/ten/gel-anticearcan-230.html sau http://farmec.ro/produse/ten/gel-anticearcan-263.html

| RandomGirl a răspuns:

Bea foarte multa apa, pana la 2 l/zi, pot exista din cauza ca nu te hidratezi suficient!

| Gabbriell a răspuns:

Poti incerca cu lamaie, tai si tu o felie de lamaie, storci nitel intr-o ceasca.
Si poti face o compresie cu zeama asta de lamaie, are un efect revigorant plin de vitamina C si prin absorbtia sa in piele va ajuta mult.

| Tanya85 a răspuns:

Buna,eu cred ca cel mai bine este sa mergi la un medic pentru a afla cauza, dupa care poti incerca sa le tratezi prin metode naturiste care de multe ori chiar sunt foarte benefice.O zi frumoasa!