| Sabina_1904 a întrebat:

As vrea sa scap de cearcane pentru ca se vad foarte urat! Am incercat sa dau cu fond de ten degeaba nu merge.Am auzit ca ceaiul de musetel, mai escat comprese sunt bune pentru a le combate.Cateva idei? Sau creme produse anticearcane...(totusi as vrea sa scap de ele pe cale naturala!)

4 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Pai, incearca, comprese reci cu lapte, ceai de albastrele sau ceai verde happy
Am citit intr-o revista [femeia, daca nu ma insel] acum mult timp o mini -reteta :
2 linguri de lapte praf +o lingurita de miere
Tii vreo 10-15 min, si cica garantat scapi de cearcane! happy
Eu asa am citit, asa am sfatuit pe altii, la unele persone sa stii ca merge, la altele doar diminueaza, dar tot e ceva si nu ai nimic de pierdut happy
Kisses :*

| anka a răspuns:

Feliile de castravete aplicate pe ochi.
Se aplica pe pleoape felii de cartofi cruzi.
Comprese reci cu infuzie de flori de tei.
Bagati doua pungute de ceai verde intr-o cana de apa clocotita. Culcati-va cat mai confortabil si aplicati pungutele calde, dar nu fierbinti, in jurul ochilor, timp de 15 minute.
Folositi tampoanele de vata inmuiate in ceai de rozmarin.

| Krissa_2143 a răspuns:

Daca ai cearcane mov sau negre gen nu prea mai ai sanse sa scapi de ele, poate cand te machiezi sa te dai cu un anti cearcan si fond de ten si le mai mascheaza. eu am niste cearcane mov si urate si nu cred ca scap prea curand de eleoh go on desi dorm 12 ore pe noapteblushing

| AT a răspuns:

Freaca-ti palmele si apoi pune-le peste ochii inchisi. am citit undeva iar la mine merge big grin. pa