| Maryna78 a întrebat:

am 14 ani inaltime 1, 64 si 53 kg. credeti ca trebuie sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Bună dude. ♥
Nu, nu trebuie deloc să slăbeşti.
Ba chiar eşti perfectă aşa cum eşti acum. Nici prea slabă, dar nici prea grasă.
Greutatea ta o poţi calcula foarte uşor printr-o ecuaţie matematică.
ex: 1, 64 ( se ia în calcul doar 64 ) - 10 = 54 kg ( asta ar trebui să fie greutatea ta ).
Deci, eşti perfectă aşa cum eşti.

O zi bună în continuare.

| Maryna78 explică (pentru positivity):

Multumesc pentru raspuns

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Esti bine asa, nu trebuie sa slabesti deloc.Eu am 13 ani, 162m, si 37 kg deci...

| AlexandruChiser a răspuns:

Ca fata, din cate stiu, trebuie sa ai cu 15 kile mai putin decat inaltimea, deci ar trebui sa ai cam 49 de kile. Zic 15, pentru ca multe fete au asa, iar 20 se cere la modele happy

| RoxRoman a răspuns:

Nu. Stai asa ca bine esti. Acuma pe bune vreti sa fiti toti aschiute? Mai bine asa. Si in plus greutatea trebuie sa fie aproximativ cu inaltimea adica 1.64 64kg maxim... deci u ai 53 esti bine
Si la 14 ani ar trebui sa te preocupe altceva nu greutatea mai ales ca nu ai probleme cu ea

| radcasian a răspuns:

Salut eu zic ca nu trebuie sa slabesti de expemplu eu am 13 ani 1.85 si 66 kg

| dede_2928 a răspuns:

Nope...Pe CLasa a3-a un coleg avea 50 de kg si avea 8 ani jumatate laughing

| BurdetiuRuben a răspuns:

Eu am tot 14 ani tot 1, 64 si 53 de kg dar ma simt foarte bine pot fugi foarte tare mai bine asa decat slab

| Licurg a răspuns:

Eu am 11 ani 1, 65 si 49 kg deci compara si u(ok, sunt baiat)

| George2008 a răspuns:

Este bine cum esti asa