| name50 a întrebat:

Buna,am doua lantisoare de aur cumparate cred ca mai bine de 20 de ani, cum as putea si cu ce, sa le curat? Am vazut ca difera nuanta celor doua fata de unul cumparat recent(aur nou)

2 răspunsuri:
| Vioreldb a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la bijutier si sa stai langa el cand face operatiunea de curatare.
Am mai auzit ca se poate peria cu periuta dinti si pasta de dinti sau fiert in apa cu sare de lamaie sau otet.

| name50 explică (pentru Vioreldb):

Am incercat cu pasta de dinti dar nu pare cine stie ce schimbare atat ca are un luciu frumos.Multumesc, cred ca o sa apelez la bijutier