| Sandiii90 a întrebat:

am si eu o problema. acum cateva luni mi am facut niste suvite blonde(sunt saten descis) iar apoi mi am cumparat un shampon ca sa ma fac roscata. acolo scria ca in cateva zile se spala. mi s-a prins eram roscata rau iar dupa aceea sa mai spalat. Acum recent mi am cumparat o nuanta de saten deschis sa scot roscatul pentru ca aveam toate nuantele in cap:O. si am iesit roz si la radacina mai spre blonda... cand am vazut am plecat la magazin si mi am luat o culoare inchisa apoi m-am vopsit din nou si am ajuns la roscat inapoi. nu chiar asa tipator cum era dar tot roscat esad aveti o idee cum as putea sa scap de roscat?happy

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

E destul de dificil sa scapi de roscat pentru ca orice culoare ti-ai face tot ar ramane nuante si s-ar transforma ori in roz ori in rosu. Cred ca cu negru ai scapa. Dar dup-aia o sa fie si mai greu sa scapi de negru.
Parerea mea este sa nu-l mai nenorocesti vopsindu-l intr-una ca o sa ramai fara par! Crede-ma, iti spun din proprie experienta.
Mai asteapta o perioada sa se mai duca nuanta de rosu iar apoi incearca un ciocolatiu cu tendinte spre maro. Iar daca vor disparea nuantele alea de rosu, dupa aceasta vopsire, dupa o alata perioada (nu in aceeasi zi/saptamana) incearca o nuanta mai deschisa, apropiindu-te astfel de culaorea ta naturala.
Dar nu il mai vopsi atat de des! E pacat. Si sunt convinsa ca nu-ti sta rau roscata. Roscatul este o culoare care prinde pe oricine. happy
Numai bine si sper ca ti-am fost de folos!

4 răspunsuri:
| tenutza a răspuns:

Da - cu un maro inchis sau negu. Daca vrei sa nu mai ai pigmentul rosu iti recomand un maro mediu spre inchis.dar asteapta cateva zile intre vopsiri pentru ca o sa ajungi sa iti deteriorezi parul atat de tare incat nu ai sa stii ce sa mai bagi in el. eu am facut asta ca sa scap de pigmentul rosu in urma vopsirii cu un negru - albastrui (ca sa redevin blonda) si acum nici cu palette 3minutes miracle nu mai am parul pe care il aveam. Deci ai grija ce faci, lasa macar 4-7 zile intre vopsiri si eventual efectuaeza-le pe parul putin mai gras, nu proaspat vopsit. Succeshappy

| tenutza a răspuns:

A, si alege un maro gen honey, adica cu reflexe naturale sau aurii de preferat!happy

| Sandiii90 explică (pentru tenutza):

Multumesc mult :* o sa tin cont happy

| tenutza a răspuns (pentru Sandiii90):

Cu placere