| anonim_4396 a întrebat:

am fata uscata, nu folosesc sapun, nici crema pentru ca as vrea ceva natural, ceva usor de facut pentru ten si sa nu provoace iritatii, am pielea foarte sensibila folosesc doar apa. ce imi recomandati? sau poate stiti o crema buna( cat de cat naturala de la plafar.am 16 ani). Si mai am o nelamurire big grin am parul putin tocit, putin putin de tot, da rezultate uleiul de masline daca masez parul cu el? ( ma tund regulat dar in ultima vreme am folosit placa)

Răspuns Câştigător
| Iaela_Cucu_1972 a răspuns:

Eu am folosit cel mai bun aliment si pentru fata : mierea de albine in loc de crema si ulei de masline pentru masajul facial. stii ce frumos sa intretine pielea? e natural si economic!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dimineata a răspuns:

Intr-adevar mierea de albine e buna pentru ten, in plus metoda e naturala si foarte economica.

-Eu am incercat mierea de albine si chiar da ceva rezultate.
-Poti folosi un demachiant adaptat tenului tau in fiecare seara. Du-te la farmacie si cere un sfat pentru a gasi un demachiant cat mai bun pentru tenul tau.
Bafta!

| EkaBuBu a răspuns:

Eu spun sa treci pe la farmacia sensy blue si sa iei o crema pa care am folosit-o si eu si da roade excelente mai ales pe timpul asta geros este o crema naturista si se numeste "BIODERMA" eu ti-o recomand este 100 la 100 naturala si nu miroase deloc dar intr-adevar s-ar putea sa coste cam 20 lei dar nu te va dezamagi e o crema de 500 ml iar despre parul tau spun sa iti iei un un head &shoulders hairfall defense e pentru parul ars uscat si da roade foarte bune sa stii Funda plzhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara cereale integrale, dar fara stafide sau ciocolata. Si fierbi apa cat pentru o cana mica, pui cerealele in cana si le pisezi pana se " murdareste apa ", cand se mai raceste apa te speli cu ea pe ten. Bineinteles ca o sa strecori apa. Este foarte hidratanta.