| Pizza_9271 a întrebat:

Bună...am fost azi la pensat şi tipa aia (cosmeticiană cică) m-a lăsat cu 3 fire. I-am zis proastei să nu ia mult din ele, doar să cureţe puţin. Şi maniaca mi-a dat cu ceară, că ţine mai mult chipurile, şi după ce mi-a subţiat frumuşel sprâncenele de au rămas vai ce c*ru lor, s-a gândit că ar fi bine să mă mai chelească şi cu penseta puţintel.
După cât timp îmi for creşte la loc, ţinând cont că au fost smulse şi schingiuite cu ceară? Nu mă pensez de mult, m-am mai făcut de 4, 5 ori până acum. E posibil să se fi distrus rădăcinile sau mai ştiu eu ce şi să nu-mi mai crească prin anumite locuri? Mi-am luat şi ulei de ricin...cam cât va dura până voi arăta din nou ca un om?

ps: e exclusă varianta de a mi le face cu creion sau fard.

8 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Cu ulei de ricin cresc mai repede

| tequila777 a răspuns:

Depinde si cat de repede iti cresc tie de obicei;
Mie, smulse bine cu penseta, in 2-3 zile deja se itesc :D
Deci, sa zicem cam intre 1-3 saptamani zic eu :)

___________http://verze.ro ____simtul umorului nu a murit!

| georginika a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji. Sprancenele cresc foarte repede, ma uit la mine si asta chiar ma enerveaza.
Vezi si tu partea plina a paharului: incerci un look nou big grin

| AliceAll a răspuns:

Pai continua sa te dai cu uleiul acela
este ft bun
iti va creste cam in aproximativ 3 saptamani...
din cate stiu...
stiu ca e mult dar mno...
succes :*

| iulia_7948 a răspuns:

Eu ma pensez de ani de zile si inca mai cresc fire. foloseste uleiul d ricin, e foarte bun, o sa isi revina in 2 3 sapt...sanu te mai duci la ea.

| Gabriela_1214 a răspuns:

Sprancenele cresc foate repede, ai sa vezi. Asta nu e un motiv de ingrijorare. Dupa o saptamana vei observa deja cum crescwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Stai linistita ca sprancenele cresc repede. Si eu am avut o colega care a patit la fel si peste o saptamana i-a crescut inapoi. Continua sa te dai cu uleiul de ricin ca am auzit ca e bun si pentru cresterea parului, deci pentru sprancene consider ca este excelent.Iar pe viitor sa iti alegi cu grija cosmeticienii. Succes!

| roxana_4862 a răspuns:

Buna! mai eu in primul rand te sfatuiesc ca d acum in colo sa ai grija la cine te pensezi.Sti de ce? de exemplu si am lasat-o pe o prietena sa ma penseze si mi-lea suptiat aratam naspa sincer dar drept sa-ti spun din propria experienta cresc greu si nah si mie mi-or grescut greu dar nu mi-lea putut reface din prima am mers mai multe sedinte si daca ma crezi nici acum nu sunt corectate asa ca ai grija de acum incolo sau poti sa-ti iei de la farmacie o crema care dai si cresc firele in cateva zile incearca