| BiancaBiBy a întrebat:

Am o obsesie pentru parul lung, din totdeuna mi-am dorit sa am parul lung insa nu prea reusesc, am firul subtire si sunt creata (bag des placa in el) nu e nici foarte des si am incercat cu aspasia insa ce as putea sa mai incerc? Sfaturi?
Dau funda!:*

Răspuns Câştigător
| Wordofthat999999 a răspuns:

Sall! Iti recomand o masca de par cu ulei de ricin, galbenus de ou, vitamina A, ulei de măsline, ulei de argan sau cocos ambele sunt bune oricum. Uleiul de ricin iti accelereaza cresterea rapida a parului e renumit pentru asta, ti-l îngroașă si-l indeseste iar celelalte tot la fel, dar ti-l hidrateaza si ti-l face matasos si fin, uleiul de maslina ti-l face stralucitor si catifelat plus hidratat mai ales pentru parul foarte degratat, vitamina a ti-l regenereaza iti creste parul mai rapid tot cam la fel are aceleasi beneficii ca uleiul de ricin si iti ingroasa firul de par si ti-l face mai puternic, uleiul de argan are efect reparator, îți repara firul despicat si distrus in general datorita placii, a vopselei... oricum ti-l repara si revine la normal cum s-ar zice si devine sanatos ti-l regenereaza il face catifelat mai ales pentru parul degradat si deteriorat si e renumit pentru asa ceva, uleiul de cocos iti stopeaza caderea lui are cam aceeași beneficii ca uleiului de argan, oricum sunt foarte bune toate si foloseste masca cu toata increderea!

| BiancaBiBy explică (pentru Wordofthat999999):

Iti multumesc din suflet! Cam la ce interval as putea sa repet masca?

| Wordofthat999999 a răspuns (pentru BiancaBiBy):

O data pe saptamana sau de doua ori inainte de spalare, stai cu masca peste noapte si repeti aceasta procedura cel putin 3 luni, dar e bine tot timpul ca nu strica nimic, e foarte sanatoasa happy si nu ai pentru ce ca imi place sa ajut

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți încerca şi cu salivă de brontozaur, dacă bagi placa, totul se duce. Renunță o perioadă la placă, măcar până vei începe să vezi rezultate, de crescut îți creste, dar este posibil să se rupă la vârfuri. Uite ce fac eu : mască cu ulei de ricin si vitamina a uleioasa, masez si las să actioneze cam 3 ore( pentru regenerare); ulei de cocos si ulei de jojoba, cât de mult poți să o laşi ( pentru hidratarea); taie vârfurile regulat si nu în ultimul rând ai rabdare happy

| BiancaBiBy explică (pentru anonim_4396):

Saliva de brontozaur?happy

| Maria39popescu a răspuns:

Daca tot bagi placa in el încerca si o protectie termică, si aplica pe parmine diferite uleiuri cum ar fi de argan, ricin, masline pe care le gasesti in farmacie, asa parul va arata mai strălucitor si sănătos, daca vrei sa iti crească zic sa faci o vizita la salon pentru ati mai taia din vârfuri crede.ma ajuta destul de mult pasul asta in crestrea parului sper ca te.am ajutat PS: uleiurile le aplici cu cateva ore dinainte sa faci baie si sa clatesti foarte binedor parul ca altfel uleiul ramane pe par si arata destul de rau

| BiancaBiBy explică (pentru Maria39popescu):

Pai ma duc la fiecare 3 luni sa imi iau din varfuri, am incercat si eu cu diferite uleiuri insa nu prea am vazut rezultate si am incetat

| Maria39popescu a răspuns (pentru BiancaBiBy):

Sincer eu am reusit cu uleiurile sa il cresc cu vreo 2-3 cm in fiecare luna acum depinde si de parul fiecăruia, poate ceri ajutorul unui stilist

| BiancaBiBy explică (pentru Maria39popescu):

Iti multumesc mult!

| DaNaX20 a răspuns:

Peruca/extensii.