| Swae a întrebat:

Am o problema, cred ca sunt alergica la machiaj, pentru ca atunci cand il aplic, ochii mei devin injectati si lacrimosi. Machiajul e o pasiune pentru mine si as vrea sa stiu daca pot purta niste picaturi ca sa nu ma mai deranjeze. Imi poate sugera cineva un medicament bun?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce produse folosesti? Schimba produsele, eventual ia unele mai scumpe de la un brand safe si vezi daca ai aceeasi reactie.

| SilentRain a răspuns:

Nu te mai machia

| lilith16 a răspuns:

încearcă sa schimbi produsele sau vezi data de expirare. crede-ma asa păţeam si eu si cand am verificat data de expirare am ramas şocată. noroc ca nu am facut pe la ochi niste prostii ca mine de mari

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Nu poti fi alergica la tot ce tine de machiaj, insa poti fi alergica daca:
-brand-ul de machiaj pe care il folosesti nu este unul bun
-produsele respective sunt expirate\fake
Ceea ce iti recomand este sa schimbi produsele, sa citesti ingredientele lor (ai grija sa nu contina alcool sau parfum) si sa nu aplici produse pe linia apei.Succes! In cazul in care persista aceasta alergie, mergi la un doctor dermatolog.