| XxRoxRoxyxX a întrebat:

Buna am o problema destul de nasoala care dureaza cam de 2 luni...ma mananca foarte tare scalpul mai ales dimnineata si seara de imi vine sa imi smulg parul, am si putina matreata si parul imi e mereu curat deci ma spal tot la 2 3 zile, am incercat masti pentru par sampoane anti matreata si ulei de ricin si tot degeaba ca nu imi trece, nu mai suport ce pot face in privinta asta pentru ca imi e destul de rusine daca vreodata incepe cand sunt la facultate sau in oras. Help!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca este destul de serioasa problema, mai bine mergi la un medic dermataolog daca te mananca asa de tare. poate fi de la vopsea (daca te vopsesti)poate fi o reactie alergica, samponul pe care il folosesti ( este bine sa te speli cu un singur tip de sampon, nu sa le schimbi cand ai tu chef ), recomandat este sa faci baie cam de 2 ori pe saptamana deoarece daca te speli asa de des, scalpul tau elimina in exces,, grasimea capilara''. sfatul meu este sa consulti un medic dermatolog deoarece nu este o problema pe care o poti rezolva tu acasa!

| XxRoxRoxyxX explică (pentru anonim_4396):

Nu ma vopsesc si de 4 ani doar un sampon folosesc nu le schimb... oricum mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru XxRoxRoxyxX):

Atunci, nu e timp de pierdut, mergi la dermatolog!