| gabriela02 a întrebat:

(spuneti-mi si mie niste sampoane sau un sampon care nu face matreata se nu este parul gras!) sa nu fie nici prea scump! eu ma spal pe cap cu un sampon pe nume Vichy dar tot degeaba. parul este gras, am matreata si este destul de scump dar degeaba! multumesc! funda!

7 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Head&Shoulders Menthol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda un sampon BIO cu urzica, iar daca ai matreata in continuare ar trebui sa-l schimbi cu altul, dar tot pe baza de urzica.

| Forev3rAlone a răspuns:

Clear.
sau
Pantene.

Le-am folosit pe amadoua si am fost foarte multumita.

Dar acum eu folosesc Elseve, care este si acesta de asemenea foarte bun.

| JustMeDiana a răspuns:

Eu folosesc Nivea si nu am probleme cu matreata.Mergi la farmacie si iti poti cumpara un sampon de urzici..sau ceva menthol.

| maia10 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda niciun sampon pentru ca toate contin o multime de produse chimice care iti afecteaza scalpul si produce caderea parului. In schimb ti-as recomanda sa folosesti un sapun cu sulf de la plafar care e impotriva matretii si a sebumului (substanta care ingrasa parul) si contine doar ulei de palmier, glicerina si sulf. E cel mai bun produs de curatare a parului pe care l-am incercat pana acum, eu il folosesc de mai bine de un an; iti face parul matasos, lucios, nu il incarca si evident te scapa si de matreata. Nu e foarte scump, costa in jur de 6 lei.

| DoReMi a răspuns:

Incearca samponul "Dove damage therapy".Mi se pare un sampon de calitate si nu este prea scump.

| Didi_Adina_1977 a răspuns:

Pai eu ma spal cu Eslve, merge foarte bine este in jur de 10 lei cutia mare, nu am matreata si parul meu e stralucitor si toata lumea ma intreaba cu ce sampon ma spal.