| Jakarta a întrebat:

Buna,am parul foarte deteriorat si se rupe(in special capetele)..am observat ca s-a scurtat fara sa-l tund!.Ce pot sa fac sa fie mai sanatos? (Nu-mi dati va rog denumiri de samponuri sau ceva de genu) Vreau sa fac ceva masti naturale de la care sa vad rezultate! Ma puteti ajuta? dau funda!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

In primul rand taie-ti varfurile, apoi incearca sa renunti sau sa raresti vopsitul decoloratul si folositul placii, ondulatorului, chiar ai foehnului apoi sa aplici dupa fiecare spalare balsam si o data pe saptamana o masca si eventual un tratament/spray/ulei leave in pe parul aproape uscat.

3 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Tunzi varfurile.
Nu mai folosesti placa, ondulator, uscator de par.
Incearca tratamente homemade: uleiul de cocos e f bun pentru par. Si cel de masline.
Cand te speli, foloseste de fiecare data si balsam si masca pentru tipul tau de par(vopsit, deteriorat etc)

| diavolitadulce a răspuns:

In primul rand acele varfuri deteriorate trebuiesc taiate! In al doilea rand eu cred ca ar trebui sa consulti un dermatolog! O masca pe care as putea sa ti-o recomand eu. Amesteca putin ulei de ricin cu un ou, sau daca ai parul lung si des 2 oua, cateva lingurite de miere si un catel de usturoi. Stiu, suna gretos dar functioneaza. Sper sa te ajute. Mult succes!

| valy91 a răspuns:

Foloseste si tu un pieptene de metal cum au cei de la frizerii sau coaforuri( varfurile crapa din cauza ca se incarca cu energie statica) iar piepatul de plastic sau perie ce folosesti tu nu este buna