| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Am părul lung și încalcit. Am schimbat mai multe sampoane, am folosit masca de păr, balsam cu clătire și fără, dar parul, după ce se usuca, devine aspru, e fix ca o mătură și firele se întrepătrund rapid si se incalcesc.
Inainte să-l pieptăn, desfac firele cu degetele, dar imi ia mult timp și se rup firele.
Aveti vreun sfat? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| s4mxr a răspuns:

Incearca sa folosesti "Ulei extraordinar" pentru par (din 6 flori rare) de la L 'Oreal. Sticluta de culoare galbena. Vei fi multumita.

6 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Buna! La mine au mers uleiurile. De exemplu de cocos, masline, argan. Puneam ulei in par, dar nu sa fie prea mult. Il lasam cel putin o ora si apoi ma spalam pe cap. Trebuia sa dau cu sampon de 2 ori dar apoi aveam un par asa de matasos, ca in reclame.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cred ca stresul poate fi vinovatul.

| romeo78 a răspuns:

Două soluții ar fi, dar nu știu dacă ați avea curajul să le și faceți.
În primul rând, de la medicul de familie o trimitere pentru un medic specialist dermatolog, care în urma analizelor medicale, inclusiv a scalpului poate stabili cauza existenței acestei probleme medicale.
Dar, de asemenea, după ce vi se va da tratament, mergeți la frizerie și cereți să fiți tunsă scurt de tot, băiețește și respectați tratamentul, doar dacă vedeți rezultate pozitive. În caz contrar, schimbați tratamentul cu ajutorul medicului.
Problema este că probabil v-ați și vopsit, iar toate produsele cosmetice nu au fost cele corespunzătoare părului pe care îl aveți!

| Sonia822 a răspuns:

Mai conteaza si balsamurile. nu sunt toate eficiente, m-am dat eu odata cu unul si era sarma parul. Eu de obicei folosesc d-alea din cutii de vopseluri, chiar mi-l inmoaie, si mai e bun unul de la Kalllos, o cutie mare cu eticheta verde, zic ei cu placente desi nu scrie pe eticheta ca ar avea placenta. L-am luat acum 3 ani si inca mai am din el, celelalte culori n-am apucat sa le testez, de aceea il recomand pe cel verde. La mine a mai functionat si unul cu ulei de argan de la Avon. O perie buna speciala pentru descalcit, ar arata ca pe link-ul de mai jos. Se gaseste in market, pe magazinele on line, si mai nou in insulele din market, tot acolo unde se vand produsele Kallos. Pot fi rotunde, catcentrul palmei, sau cu o prelungire, ca un maner. As recomanda cu maner, si de culoare inchise, pentru ca in timp se innegreste pe alocuri, ca si husele de la telefon. Cred ca e acelasi material, dar e foarte buna la calti in par. Are amestecati dintii mici cu dintii mari. E in jur de 25 ron, astia de pe link au un pret mai mare, dar asa arata https://www.emag.ro/......DC66VDBBM/

| Jasmin15 a răspuns:

Am avut aceeași problemă. Am găsit în Jumbo un ulei pentru păr în jur de 8 lei sticluța. După fiecare spălare și nu numai, chiar și la fiecare pieptanare te poți da cu acel ulei. Îți v-a lasă părul neted și fin. Eu sunt foarte mulțumită de el.