| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a întrebat:

Am si eu nevoie de un mic ajutor din partea voastra (dau funda). Eu am parul gras la radacina si uscat la varfuri. Ce sampon imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Mimy123 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu cu parul. Am inceput de curand sa folosesc un sampon de la Kallos pentru par gras + o masca de par tot de la Kallos si incepe sa isi revina.

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu folosesc Alpecin C1 la varfuri (il lasa uscat si mie imi convine ca e gras, ca al tau), iar pe lungime L`oreal cu laptisor de matca ( http://www.kudika.ro/......Oreal.html )care lasa parul matasos, nici nu ma mai piaptan cand ma spal cu el :)) (parul meu e drept ). Sper sa te ajute. Si Alpecinul ala e si sampon medicinal deci in acelasi timp iti mai si regenereaza parul.

| Deliiiia a răspuns:

Ai nevoie de un sampon pentru par gras, nu prea conteaza marca. Este normal sa fie mai gras la radacina, de acolo se secreta sebumul.

| Laura927 a răspuns:

Trebuie sa folosești un șampon pentru par gras ( nu contează marca, dacă Iti permiti cumpara unul din farmacie) si un balsam de par ( nu contează marca ) care i-l aplici de la jumătatea firului de par pana la vârfuri asa eviti grăsimea la rădăcini.
Nu i-l usca cu feonul si nu aplica niciun fel de ulei sau serum!
Bafta

| AnaSuricata a răspuns:

Eu folosesc un sampon bun de la Kallos, care m-a ajutat mult.Adica aveam si eu aceeasi problema, dar am rezolvat-o cu Kallos!

| dragutza78dragutzica a răspuns:

Ar trebui sa consulti un specialist el este in masura sa-ti de-a un raspuns potrivit

| Ecaterina16 a răspuns:

Eu iti recomand Sapunul Pantene
si sa folosesti balzam si masti
cauta pe gogle diferite masti
pentru ca la o persoana acea masca e folositoare la ata nu
masca depinde de grasima parului tau
Funda?