| AnaNuSuntPa a întrebat:

La cate zile este bine sa te speli pe cap? Eu am parul normal spre gras la radacina iar la varfuri este putin uscat dar asta nu e problema ca folosesc balsam doar pe varfuri si putin din lungime.E ok daca ma spal duminica si dupa miercurea? De exemplu acum este spalat de duminica trecuta si pe lungime este curat si inca miroase bine, iar la radacina este unsuros si nu mai miroase a sampon.

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Buna! parul in mod normal, cu cat il speli mai des, cu atat se ingrasa, dar de doua ori pe saptamana, de exemplu, sambata si maretea, este ok!
Si dupa ce il speli, sa il clatesti cu apa calduta, nu fierbinte! In care ai pus si un pic de otet de mere, ii va da vigoare si stralucire!
sanatate!

| AnaNuSuntPa explică (pentru stejara2):

Mersi :* De obicei la ultima clatirea imi dau parul peste cap si il ud cu apa rece :* dar cu otet sincer nu as incerca pentru ca ramane mirosul ala naspa sad