| Roobeertaa a întrebat:

Buna happy Am si eu o intrebarebatting eyelashes Avand in vedere ca merg zilnic la sala si mananc cat de cat corespunzator, in cat timp as slabi 10kg?

Fundaa :d

Răspuns Câştigător
| Bratzz a răspuns:

Hopaa! Nu te grabi sa slabesti. Incearca sa dai jos cam 1-2(maxim) kg pe saptamana. Daca vei slabi brus vei ramane cu vergeturi, piele lasata si treburi din astea care sunt mai inestetice decat grasimea in sine. Continua-ti activitatea, insa nu sari peste mese- mananca sanatos si mergi in continuare la sala happy. Dar ai grija sa nu mananci 2 ore dupa ce ai venit de la aceasta pentru ca atunci se depune cel mai mult. happy- Si ca sa-ti raspund exact si la ceea ce ai intrebat tu- depinde de organismul tau si de cate kg ai in prezent, de cat si cum mananci... O persoana normala ar slabi in 3 saptamani daca ar face ceea cde faci tu si ar manca sanatos.

| Roobeertaa explică (pentru Bratzz):

Eu am mai slabit 9kg in 2-3 luni si fara sala, precizez ca mananc foarte putin, o masa maxim 2 pe zi.Stiu ca nu e bine dar asa m-am obisnuit.Si acum cum au trecut sarbatorile m.am ingrasat putin...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Roobeertaa):

Nu reveni la 2 mese. Cel mai sanatos e sa ai vreo 5 mese pe zi, putin si des, asa asiguri organismului tot ce are nevoie si nici nu te ingrasi ( chiar slabesti daca ai deficit caloric )

| Roobeertaa explică (pentru Cosmin86):

Problema e ca din vara in care am renuntat la mancare si mancam foarte putin numai pot manca mai mult de maxim 2ori pe zi si daca mai mananc si ceva intre mese, un fruct evident, deja numai pot..deci la5 mese nici nu cred ca m.as mai putea misca oricat de mici ar fi acestealaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Roobeertaa):

Da, problema este ca daca mananci putin si doar 2 mese o sa-ti faci organismul praf

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
O sa slabesti cam in 2-3 luni dar depinde si cat de dure sunt exercitiile.

| Katoky a răspuns:

Deci iti dau un sfat sa nu slabesti tare deoarece am vazut si eu o poza ce m-a speriat din cauza ca a slabit s-a facut dde 25kg si are 39 de ani si nu se mai poate ingrasa asa sa nu faci niciodata tratamente cu medicamente e bine si sa mananci tarate ma a folosesete si referitor la slabitul c 10kg pai depinde de tine la alti le ia 1lunao saptaman depnde de organiism. funda? si succes

| DianaFFTW a răspuns:

Evita mesele dupa ora 18, si consuma multe calorii negative(google), si bea multa apa iar daca mai faci si sala e perfect...in ritmul asta vei putea slabi 10 kg timp de 4-5 luni sanatos, dar daca vrei sa accelerezi procesul de slabire poti tine un regim alimentar mai drastic. :*