| wonderwoman123 a întrebat:

Am vrut sa incerc un fond de ten nou, dar l-am luat intr-o nuanta mult prea inchisa si roz pentru mine. Daca l-as combina cu o nuanta deschisa galbena de face&body de la MAC i-as lua din acoperire? Daca da, cum as putea sa ii schimb subtonul din roz in galben?

7 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Daca esti fata din poza atunci uite secretul. Baking, a *** tone of baking.
Daca iti faci tot tacamul cum ar fi contur, iluminator, baking si corectare a nuantelor e bine, celelalte proceduri vor ameliora fondul de ten care este prea inchis.
Poti combina fondurile de ten, testeaza pana o sa obtii nuanta potrivita.

| Victoria18 a răspuns:

Daca combini doua fonduri de tenhappye aiurea pentru ca exista posibilitatea ca pe fata sa se stranga sau sa creeze alta culoare decat cea pe care ai obtinut-o cand le-ai combinat. Incearca mai bine sa schimbi rozul amestecand niste crema alba, iti recomand crema Dorna.

| wonderwoman123 explică (pentru Victoria18):

MAC Studio Face& Body, nu este un fond de ten, dar se poate folosi ca asta, doar ca are acoperire mica si e ca o apa pe ten. E o lotiune pe care o poti folosi si pe corp pentru uniformizare si/sau hidratare.

| Victoria18 a răspuns:

Crema Doina*

Răspuns utilizator avertizat
| RoxanaMakeupArtist a răspuns:

Eu nu as combina doua fonduri de ten diferite. La The Body Shop gasesti picaturi pentru a deschide fondul de ten. Eu le-am incercat si merg super bine. Insa pentru a schimba subtonul, nu stiu daca au ceva dar ai putea sa incerci.

| Nebunatica3001 a răspuns:

Poți sa l amestecîntreb un unul foarte deschis