| XZX213 a întrebat:

Buna, as dori o simpla părere din partea voastră. Eu am foliculita si mi-a spus dermatologul sa nu mai epilez cu lama o vreme deoarece rânesc foliculul si se reinfectează, eu ma gândeam ca as încerca crema epilatoare, presupun ca cu aceea nu rânesc foliculul. Voi ce părere aveți? E mai ok așa?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine nu. Crema depilatoare este destul de iritanta, poti face foliculita si pe pielea sanatoasa de la ea. Mai bine stai neepilata

| Adry05 a răspuns:

E mult mai rau cu crema lol

| gelu1970 a răspuns:

Crema "arde" si poti sa infectezi mai tare decat cu lama.

| DayDreamerXXV a răspuns:

Just don't