| unknown a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine sa imi dati niste sfaturi
cum as putea sa las parul adica eu il prind mai mereu intr-o coada si m-am saturat parul meu e ondulat dar nu are buclele frumoase si nu obisnuiesc sa il intind
dau fundita:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam aceeasi problema o am si eu, doar ca nu obisnuiesc sa il prind in coada mai deloc. Daca e tinut prins in coada prea mult parul e "terorizat"(asta mi-a spus coafeza).
Am un spray pentru coafat de la Avon care onduleaza parul si mai mult incat pare ondulat cu ondulatorul.Cand vreau o schimbare il intind cu placa, doar ca problema e ca il arde. Oricum spray'urile pentru par imi plac foarte mult si nici nu ard parul happy
Sper ca am ajutat big grin Succes :*

2 răspunsuri:
| alexxy_8614 a răspuns:

Poi daca iti place coditza poti s lasi 2 bluce in fata sau numa una si restul parului il prinsi intru'n fel intr-o parte d sa fie ridicat daca esti tunsa in scari lasa parul desprins si apuca parul de sus nu tot si prindel cu o clama o s vezi ca o s stea valvoi daca e ondulat sau... daca ai breton iti poti lasa bretonul si unde il ai ondulat la breton prinzi cu o clamitza mik de capat ca s iti stea drept bretonu sau lasi liber si iti faci 2 coditze...in spic te poti impleti. s ma mai gandeschee hee

| frumusyk08 a răspuns:

Sh eu tot asa st numai ca eu folosesc placa ceea ce nu e bine...acum folosesc spuma care imi finiseaza buclele sh le face mai frumsetongue