| adnanandan a întrebat:

Obisnuiesc sa imi pun parul pe bigudiurile de la magic leverag sunt multumita de buclele spirala care le obtin, dar ma gandeam ca inainte sa le prind in par sa imi aplic solutie de permanent dar nu stiu daca ar fi ok si ce produs sa folosesc, banuiesc ca imi va distruge parul dar m-am saturat sa il pun pe bigudiuri saptamanal as vrea sa il am permanent ondulat putin ajutor de la persoanele care se pricep Multumesc!

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nuuuuuuuuu, nu umbla singura cu solutia de permanent ca ai sa ajungi cheala! arde rau parul, e periculos, si la coafor se poate arde, dar singura e sigur ca-ti strici parul! mergi la un coaofr si fa-ti un permanent mai lejer, dar sa mergi la cineva cunoscut sau recomandat, spune-le ce vrei sa obtii, ca trebuie folosita si o solutie stabilizatoare la sfarsit, deci nu-ti face de lucru singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Permanentul se face cu bigudiuri speciale. Nimic metalic. Apoi sint doua solutii..., etc. Mergi la coafor.
Solutia de permanent nu o pui pentru citeva zile si nu oricum.