| DiannaDi a întrebat:

as vrea sa-mi dati niste idei cum as putea sa adopt un stil "modern" de imbracaminte. e vorba ca pot sa-mi cumpar haine oricand, dar si cand merg la cumparaturi, tot haine simple imi iau. blugi si bluza. ma simt penibil pe langa alte fete care chiar se vede de la o posta ca au stil, sunt mult mai frumos imbracate, si mi-e ciuda ca imi permit haine, dar nu ma stiu imbraca! multumesc:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... dupa parerea mea orice tinuta simpla iese in evidenta daca ii adaugi o piesa in culori deschise, stralucitoare. O esarfa in culorile curcubeului, cateva bratari mari in culori aprinse, un tricou cu animal print etc. Asa poti scoate in evidenta o tinuta simpla si vei arata foarte bine! Sper ca te-am ajutat! happy

13 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

De ce nu sunt eu in locul tau?crying ma rog. ai putea si cu bani putini sa ai un stil bun. incearca intotdeauna sa ai pe tine ceva simplu de ex o pereche de jeansi simplu skinny preferabil si ceva care sa iasa in evidenta. bluza de ex. o camasa mai sofisticata. o caasa lunga cu centura. de ex camasa lunga o mai porti combina cu o vesta foarte scurts i fara guler evident si cu colanti.thinking sau poarta rochite frumoasa. sunt atat de multe modele frumoase. cu colanti opaci iarna si dresuri cand e mai cald.trebuie sa ai intotdeauna incredere in ceea ce porti.:*

| MissD a răspuns:

Aaa. si app. poti sa te uiti la gossip girl sau acar la niste poze. e ca si cand te'ai uita la o prezentare de moda. e incredibil cat de frumos pot sa se imbrace acele adolescente si cat stil au. si te poti inspira din tinutele lor. evident le adaptezi:*

| Marii a răspuns:

Cumpara revista Look sau Glamour, de acolo poti invata destul de multe.
Cum a spus si @MissD, in GG, daca urmaresti, o sa vezi niste vestimentatii foarte frumoase. happy

lolita
| lolita a răspuns:

Trebuie sa te simti in largul tau cand iesi din casa, nu sa se uite lumea ca la avioane. daca tie iti place stilul pe care il ai nu trebuie sa-ti cumperi haine care " se poarta" doar ca sunt la moda. eu cred ca este foarte important sa te simti bine in hainele pe care le porti nu sa te simti ciudat. eu imi cumpar hainele care imi plac nu cele de ultim amoda, de exemplu pantalonii cu tutul lasat mi se par oribili nu mi-as pune asa ceva nici daca m-ar plati, si ar fi mult mai multe exemple.

| Ionutzsa a răspuns:

Nu trebuie` sa-ti cumperi alte haine, sau sa-ti schimbi total garderobawinking
Nu`i asa greu sa transformi ceva simplu in ceva modern ai nevoie doar de niste accesorii!tongue
Incearca sa pui pe tine un lucru simplut, de ex o pereche de blugi si un tricou cu ceva inscriptii, desenebatting eyelashes
Cumpara`ti tot felul` de gablonturi, lanturi mai lungi cu pandative dragute[ ex: fluturi, kitty-catbatting eyelashes].
si daca tot porti blugi cumparati si niste tenisi coloratitongue
big hug

| spy2o a răspuns:

Buna, eu sunt baiat pot sa-mi spun parerea? Mie de exemplu imi place sa ma imbrac mai "clasic"(nici prea prea nici foarte foarte), si cand zic clasic vreau sa spun modern, dar totusi simplu.Nu imi plac fetele care se imbraca extravagant, parca sunt de pe centura/ca miss cel mai prost imbracata, asa vrei sa arati? Nu trebuie sa te imbraci dupa un anumit tipar, trebuie sa iti placa haina respectiva.Chiar ma uitam in clasa la mine la unele fete, mama ce gusturi...proaste.Imbraca-te cat mai elegant, dupa bunul plac.Succes!

| eeeeeeeeee a răspuns:

Eu pe cuvantul asta,"modern", nu dau 2 bani.adica nu asta ar trebui sa urmaresti, ci sa iti gasesti stilul vestimentar.de fapt tu vrei sa ti-l schimbi acum, si banuiesc ca vrei sa pari mai sofisticata.hmmm.pai ar trebui nu sa cauti alte haine, ci accesorii.si nu spun sa ti le cumperi, e foarte simplu:cauti ori printre lucrurile tale, ori printre ale mamei. poti sa umbli dupa niste coliere mai ciudatele, mai indraznete in design. dar poti, de asemenea sa te uiti si in cutia cu bijuterii a mamei tale.curele apoi.la mine este impornat sa aiba o catarama frumoasa, textura, culoarea materialului, modelul nu sunt chiar asa importante. dar poti sa te folosesti iar de esarfe pe post de curele. uitai sa zic, eu nu prea port o esarfa in stilul clasic, ci imi place sa o leg la gat cu o fundita.adica sa o, leg in forma de fundita. efect garantat! apoi mai am unele mari(de fapt sunt baticuri alea) pe care le indoi in forma de triunghi si apoi le fac cate un nod aproape de capete.mai port si cate 2 la gat cateodata.incolacite,ca o sfoara!

| eeeeeeeeee a răspuns:

Http://194. 88. 148. 126/21/a2/e8/50/rochie_5.jpg
ttp://www.mayra.ro/assets/images/thumb_articol/MODA7/rochite_in.gif
mie imi plac rochitele astea. poate si tie, daca tu cauti stilul si nu extravaganta.

| Me,myself & I a răspuns:

De ce nu avem toti posibilitatea ta sa ne cumparam ce vrem? oricum fiecare are stilul lui, nu ai de ce sa te simti penibil pentru ca tu esti originala si daca te simti bine asa inseamna ca asta e stilul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti increzatoare in hainele pe care le ai, si atitudinea asta se vede prin aceasta,, moda``. Pana la urma, ce conteaza daca nu esti ca ele? Trebuie sa stii sa ai stilul tau, nu sa-l copiezi pe al altora. Eu in toate hainele cred ca am doar 9 perechi de blugi...restul fiind doar pantaloni de trening sau stil baietesc. Cat despre bluze, aproape toate sunt in dungi si le port cu un tricou pestewinking.

| liana_8202 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te imbraci ca celelalte fete pentru a spune ca este"moderna"! trebuie sa imbraci haine in care in primul rand tu sa te simti bine si sa te reprezinte, iar parerea mea este ca lucrurile simple si frumoase sunt intotdeauna mai speciala decat ceva complicat si comun...apoi...ai putea sa citesti reviste gen"Bravo","Bravo Girl" sau "Cool girl"care intr-adevat te vor ajuta, gasesti acolo tot felul de combinatii cool de haine!

| maryiony78 a răspuns:

Ai o prietena? Incearca sa ai stilul tau si sa te simti bine.