| adellyna a întrebat:

Buna :*
as vrea si eu niste idei cu ce sa ma imbrac la sfarsitul anului scolar, la primiere... nu am absolut nici o idee. fustite si rochite nu prea imi place sa port. si nici nu prea am...
mi-as da cu putin gloss pe buze si m-as farda putin. aveti vreo idee. sa nu fie prea strident. La par il am pana la umeri, in spate e putin mai surt ca in fata. la par cum as putea sa ma fac laughing?

Mersi mult :&

Răspuns Câştigător
| RecycleBin a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei o pereche de blugi skinny si o bluzita mai eleganta, gen camasa. o pereche de pantofi sau opincute(o culoare asortata.). te poti da cu un gloss si o mascara.la par nu prea stiu. poate sa ondulezi putin varfurile.
jeansii:http://2.bp.blogspot.com/....../jeans.jpg
camasa:http://www.laredoute.ro/shopImages/2/produse/7376790.jpg
opincute:http://www.polyvore.com/......ZQ.jpg(imi plac cele bej, de sub cele mov.)
accesorii:un colier dragut
par:http://www.polyvore.com/......c2l6ZQ.jpg
ce zici? sper sa iti placa:D

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Adelina mama, la festivitatea de premiere te duci cu bluza alba si fusta inchisa la culoare, eventual din cea plisata si scurta (a la T. A. T. U). Nu stiu ce clasa termini dar presimt ca este pana intr-a 8-a! Daca esti mai mare, lucrurile se schimba un pic. Parul lasa-l cum l-a facut mama natura si cu fardatul ...cat mai putin, eventual luciu de buze. Dar trebuie sa ai o tinuta sobra, casual.Nu poti arata sa parca ai venit de pe munte sau de la joaca la o festivitate! Se fac poze si o sa te uiti la ele si peste 30 de ani si ar trebui sa te uiti cu placere la ele si sa nu zici:mama ce zbanghie aratam atunci! Si daca tot esti premianta, te rog sa primesti si felicitarile mele! Bravo!

Elianna
| Elianna a răspuns:

@another*addicted: De gustibus non diputandum est! Eu am dedus ca este premianta, nu ca este in "corp ansamblu"!

| RecycleBin a răspuns:

Scuze ce am pus la par

| Fvn a răspuns:

Blugi, conversi, tricou gen baby-doll.
cel mai confortabil.

| Nimic special a răspuns:

Imbracate sport si cu un machiaj discrethappytotul e OK. Parul poti sa ti-l tapezi day dreaming.

| DiDi a răspuns:

Eu ma gandesc sa-ti iei niste pantaloni negri de saten, niste pantofi negri si o bluza alb cu negru, sau ce culoare doresti tu ( negrul se asorteaza perfect cu oricare alta culoare ).
Parul ti-l poti prinde intr-o coada, iar bretonul sa ti-l dai pe spate, in asa fel incat sa-ti stea putin ridicat pe crestetul capului ( mai nou, freza asta este la moda ), sau simplu, fara bataie de cap, ori iti faci bucle ori ti-l intinzi cu placa.

Idei de freze 2010 gasesti si aici:
http://www.lorealparis.ro/......femei.aspx

Succes!:)

| DianaAndra1 a răspuns:

Deeeci. eu urasc tot ce tine dee. fara crac big grin laughing.(fuste, rochii, ietclaughing )
Eu merg in pantaloni negri, cu niste pantofi inalti albastrii, cu o bluzita care trece de solduri alba cu imprimeuri negre, o gentuta mica albastra. parul il voi lasa desprins. eventual ii fac bucle big grin. machiaj? hmm happy. in afara de fond de ten, putin tus si un gloss transparent sau nude (pui cu degetul putin fon de ten pe buze dupa care pui, tot cu degetul, putin gloss transparent.sau si spre roz, arata bine :O tongue ). manichiura? a mea e albastra :X.(albastru turbat laughing. ).
Poti incerca ceva in genul big grin. sau daca nu-ti plac sandalele cu toc, poti sa-ti iei niste tenisi :X, jeansi si ceva bluzita. fara maneci, in carouri. draguuut love struck!
te pup, ai grija de tine >big grin

| DianaAndra1 a răspuns:

@Elianna : de ce in fusta pliata? laughing. de ce atat de elgant? iarta-ma, nu mai e ca oe vremea lui.nu stiu care.Inteleg ca nu mergi in trening. Dar in jeansi inchisi la culoare, o camasuta in carouri pana mai jos de talie+ niste conversi/ balerini/sandalute n-are nimic. La festivitate, cel putin la mine, participa toata scoala.Deci? in fustita. valeu happy.
Succes, Adellyna happy.

| SheCanFlyy a răspuns:

Sa nu te imbraci in fusta ca numai esti pe vremea lu pazvante-chiorulaughing
Ia'ti blugi skinni saau pantaloni skinny albi, cu un maieu frumos, mai lungut, ceva cu alb si balerini sau sandalute.Parul til poti lasa cum este, ti-l poti intinde etc, luciu de buze, ptin tus(daca stii sa te dai), fond de ten rimel happy sa fi fresh smugsucces, si eu am peste 2 zile premierea
Pup sa fii cea mai deosebita!

| Missin`you` a răspuns:

Jeansi, balerini si o camasa in carouri putyn mai lungutsa:X parul lasat liber, eventual cu un accesoriu.si putyn fardata.happy gloss, rimel, o pudra:X o sa fii superbawinking

| adellyna explică:

Nu va certati. da sunt premianta.

| asdgfd a răspuns:

Eu imi iau pantaloni scurti negri.cu o camasa mov.un tricou negru si neste conversi mov...parul il voi intinde. putin gloss, rimel si creion.cam atatlaughing Te sfatuiesc sa nu porti fusta))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum esti fata e musai sa ai rochita, fusta asa e decent sa se stie! cine cu cine danseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu miine ma imbrac cu o pereche de jeanji mov spre negru un tricou alb si o pereche de sandale cat sa fiu comoda :*love struck

| Ego a răspuns:

Paithinking

pantaloni scurti.mai eleganti si o camasa cu maneca scurta[daca e cald]tot asa.eleganta.par.si machiaj n´am nici cea mai mica ideeblushing

| PaulaMihoc a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa te imbraci asa cum te simti tu bine si te reprezinta. Insa pentru mai multe sfaturi vestimentare poti consulta acest link: http://cesaimbrac.ro/la-pozele-de-album/.
In ceea ce priveste parul si make-up cred ca te-ai gandit f bine sa alegi sa fii cat mai naturala. La fel ar trebui sa faci si cu parul sa alegi sa il aranjezi cat mai natural.