| Shera a întrebat:

Astazi am discutat cu o prietena care lucreaza la un salon despre deteriorarea parului. Asta pentru ca eu il indrept zilnic! Parul meu natural este saten deschis, dar de 2 ani la interval de 2 luni il vopsesc negru albastrui. Din una in alta am intrebat-o daca pot face ceva sa ajung la nuanta aceea pruna(cam asa ceva) fara sa-mi decolorez parul pentru ca acum 2 ani am mai facut chestia asta, iar parul meu oricum se deterioreaza de la placa si este rar! M-a sfatuit sa aplic peste culoarea actuala un blond aramiu sau chiar mai deschis. Iar dupa o saptamana culoarea dorita! Este posibil sa se deschida? Macar sa ajung la un saten inchis? Eu stiam ca pe negru nu prinde nimic, dar sincer nici nu am incercat! Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Da se va deschide, eu am încercat dar parul meu era un ciocolata inchis si am ajuns la un aramiu frumos!
Eu nu te sfătuiesc sa iei un blond prea deschis ca ai ocazia sa ajungi verde in cap ( am încercat si eu laughing )
Ia un blond inchis si vopseste-te in perioade ( mai bine mai târziu decat verde in cap)!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mă mir cum de mai ai păr în cap dacă îl îndrepți zilnic. Ești dependentă de placă și asta nu este bine.
Renunță la placă, renunță la vopsea și lasă-l să se regenereze singur, nu merită acest chin pe care îl aplici cu dărnicie.
Pa, pa.

| Wă_Larii_1996 a răspuns:

Culoarea se va deschide, clar happy
Si eu mi-l intind in fiecare zi... incearca sa renunti la placa. Chiar nu e ok, in fiecare luna trebuie sa ma tund deoarece varfurile imi sunt roase

| Shera explică:

Multumesc pentru raspunsuri!
La vopsea as putea renunta, dar la placa nu! Este foarte subtire, nici ondulat, nici cret, cu atat mai putin drept si la cat este de rar are volum, sta valvoi! Am incercat sa renunt la placa, dar in fiecare dimineata ma trezesc cu o freza noua laughing care dupa periere isi mentine forma laughing Va multumesc!