| Luiiizaa a întrebat:

Care este diferenta intre un aparat dentar mobil si unul fix.`? cel mobil este mai bun sau cum`? nedumeritima si pe mine va rogpuppy dog eyes! Si care ar fi pretu pentru o arcada`?big grin Fundaalove struck

Răspuns Câştigător
| Miuriel a răspuns:

Aparatul dentar mobil se poate da jos, il porti cand vrei, dar nu are rezultate fantastice...foarte ptuin iti aranjeaza dintii.
Aparatul fix este mult mai bun, in cateva luni iti ofera un zambet minunat.
Cel mobil costa intre 300 si 1000 de lei, iar cel fix intre 1300 si 4000 de lei, poate si mai scump...dar e mult mai bun.

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Poti citi aici cateva informatii http://www.aparate-ortodontice.ro/
sfatul meu e sa iti iei fix

Răspuns utilizator avertizat
| ღKimKimmyღ a răspuns:

La aparatul fix se vad rezultate mult mai repede si oricum este mult mai bun.

| sasu a răspuns:

Sincer nu stiu cum e ala fix dar stiu ca il porti ceva si trebuie sa fie de calitate siu daca nu vrei sa se observe sau ceva de costa intr 1000 si 5000 E ( arcada de sus + arcada de jos)asa si cel mobil de care am avut eu nu e pe arcada iti cuprinde toti dintii si il porti cat stai in casa e ok doar ca nu ai cum vrb si de pret cam 20 30 de milioane. ceva gen