| love27 a întrebat:

ce culori de oja mai sunt la moda? si modele? funditahappy

Răspuns Câştigător
| AnimalPrint a răspuns:

Buna buna :*
Pai se poarta toate nuantele de albastru. :D Si mov. Si mult negru.:))Ca modele iti sugerez : http://www.youtube.com/watch?v=PuvG4zfaYtE&feature=fvsr Foarte usor. :D Iti trebuie oja neagra cu pensula ff subtire si oja alba.

Iti mai recomand : http://www.youtube.com/watch?v=zFWNVCZCiao de data aceasta iti trebuie oja galbena si cea neagra de care am zis mai sus. :D Iti poti face pe unghia ta sau pe cele false cum vezi in videoclip.

Uite cam ce culori sunt IN :
http://www.google.ro/......tp?/imgres 1300&itbs=1&iact=hc&vpx=750&vpy=205&dur=626&hovh=228&hovw=221&tx=156&ty=102&ei=8cZyTMrKKMrEswbxo6W5Bg&oei=6sZyTIbvDYTKswbfuJm6Bg&esq=3&page=3&ndsp=21&ved=1t:429, r:9, s:40&biw=1012&bih=748
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:13, s:0 -> pe asta o am si o ador :X

http://www.google.ro/......tp?/imgres 1400&itbs=1&iact=hc&vpx=777&vpy=240&dur=35&hovh=259&hovw=194&tx=141&ty=173&ei=jcdyTJXILsHOswbJsa26Bg&oei=icdyTN-bM4XMswaymZm5Bg&esq=3&page=3&ndsp=20&ved=1t:429, r:14, s:41&biw=1012&bih=748 > si pe asta o am :x
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:8, s:0&tx=112&ty=89

Sau vesnicul french :X http://www.google.ro/......tp?/imgres 100&itbs=1&iact=hc&vpx=142&vpy=144&dur=482&hovh=183&hovw=275&tx=200&ty=136&ei=-sdyTODnFo6Sswab78i5Bg&oei=-sdyTODnFo6Sswab78i5Bg&esq=1&page=1&ndsp=19&ved=1t:429, r:5, s:0&biw=1012&bih=748

Sper ca te-am ajutat :-*

5 răspunsuri:
| Irinuca98 a răspuns:

culoarea piersicii (1), gri cu ton de maro (2), mov (3), albastru (4) şi Orange (5), (6), verdele Statuii Libertatii (7), albastru-negru sidefat (8), albastru electric (9) si negru verzui (10). Sper ca este de folos! fundita?

| BellaRagazza007 a răspuns:

Negru, Verde Si Albastru, Mov ect...

| rebbi21 a răspuns:

Pai stiu ca sunt la moda culorile neon, albastru,mov,negru,galben, verde, culori surprinzatoare, rosu, culori intense...

| (F) a răspuns:

Manichiura este una dintre principalele caracteristici care definesc feminitatea, fiind una dintre atuurile pe care femeile le au in fata barbatilor, facandu-le mai atragatoare.
Atunci cand va colorati unghiile trebuie sa alegeti nuanta si in functie de lungimea unghiilor. Nu este recomandat sa folositi culori puternice pe unghiile prea lungi.
Atunci cand folositi culori tari, dati un strat de lac inainte pe unghie si apoi doua straturi de oja pentru a acoperii toata suprafata unghiei uniform.
Faptul ca in acest sezon se poarta nuante variate, satisface preferintele fiecareia dintre noi si face ca incercarea unor noi si noi nuante sa fie o incantare.
Pentru cine doreste ceva in aceeasi masura clasic si elegant, in primavara anului 2010 poate opta pentru: culoarea piersicii (1), gri cu ton de maro (2), mov (3), albastru (4) şi Orange (5), iar pentru doamnele mai indraznete specialistii au elaborat linii noi precum auriul (6), verdele Statuii Libertatii (7), albastru-negru sidefat (8), albastru electric (9) si negru verzui (10). Acestea sunt doar cateva dintre noutatile primaverii care nu trebuie sa-ti lipseasca.
Pentru sezonul primavara-vara 2010, designerii ne propun atat nuante naturale, cat si nuante puternice, cu personalitate, care sa iasa in evidenta.
Chanel propune pentru acest sezon trei nuante de oja: Particulier, Tendresse si Inattendu.
Particulier este o nuanta de gri cu tente de brun, Tendresse este un roz pastelat, iar Inattendu este un verde jad.
Dior a optat pentru doua culori: Gris Perle si Rose Ballet. Gris Perle este un gri metalizat, culorile sidefate in cazul ojelor revenind in actualitate, Iar Rose Ballet este un roz discret, apropiat de culoarea pielii.
Indiferent de culoarea ojei sau modelul pe care il aplici unghiilor tale, nu uita ca oja este o stare de spirit care poate oglindi intocmai personalitatea ta.