| 49Days a întrebat:

Buna!
Ce masca pentru parul uscat pot face acasa? Mentionez ca la radacina e gras si folosesc momentan Wash&Go antisebum.
P.s. Varfurile sunt in regula, nu sunt despicate.

3 răspunsuri:
| Yasemyn a răspuns:

Buna!

Masca de par cu miere si galbenus de ou
Ingredientele din aceasta masca sunt foarte sanatoase, de aceea o sa le gasiti in multe alte masti de fata sau de par. Amestecati galbenusurile de la doua oua cu 2-3 lingurite de miere si aplicati pe par, mai ales la radacini. Clatiti parul dupa 20-30 de minute. La aceasta masca mai puteti adauga si 50 de grame de iaurt.

Masca de par cu suc de lamaie si galbenus de ou
Pentru aceasta masca aveti nevoie 2 galbenusuri de oua, 2 linguri de suc de lamaie, amestecati-le bine si aplicati pe parul proaspat spalat. Lasati masca sa actioneze 10 minute dupa care clatiti cu apa calduta.

Masca de par cu ou
Luati un ou, 1 lingura de ulei de masline, 2 linguri de miere si putina apa calduta. Amestecati-le bine, dupa care aplicati pe par, pornind de la radacini spre varfuri. Lasati sa actioneze timp de 15 minute. Spalati parul cu samponul potrivit.

Oul ajuta foarte mult in mastile pentru par! Incearca

Bafta!:*

| Bya_Byanka_1990 a răspuns:

Eu folosesc pentru par
Un galbenus de ou
Ulei de masine
1.Pui uleiul de masline putin la incalzit nu foarte fierbinte dar nici foarte rece
2. Dupa ce l-ai luat de pe foc stai vreo 5-10 minute si il amesteci cu galbenusul de ou si il aplici pe mai mult pe radacina sau pe locul unde ai 'problema' si ce iti mai ramane aplici si pe restul parului
3.Stai vreo 30-40 de minute cu masca iar apoi te clatesti si te speli cu sampon :*
Sper ca te-am ajutat!