| valerikaa a întrebat:

ce sa fac ca sprincenele sa creasca mai repede ca sa imi fac alta forma? imi trebuie cam in o saptamana jumatate, maxim 2, va rogmajutor!

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu stiam de uleiul de ricin, dar nu cred ca face minuni, iti ingrasa pielea si o sa ai cosuri.
Parerea este este ca trebuie sa iti lasi sa iti creasca sprancenele in ritmul sau si apoi sa iti dai o forma corecta, daca nu poti peste 2 saptamani, penseaza-te si apoi lasele sa creasca cat de mult poti ca sa iti faca o forma corecta.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Buna! Eu te-as sfatui sa incerci cu ulei de ricin.Te dai seara inainte de culcare si-l lasi pana dimineata.Eu am incercat si a dat roade. Sper ca te-am ajutat.

| frostxtq a răspuns:

Uleiul de ricin este intr-adevar bun, este cam uleios ca doar este ulei, insa nu provoaca cosuri si nu iti face tenul gras. Aplici in fiecare seara pe sprancene si lasi pana dimineata. Probabil in doua saptamani nu o sa ai sprancenele cum ai vrea, dar ajuta. Totusi, pentru a schimba forma sprancenelor acestea trebuie lasate sa creasca minim doua luni.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Bănuiesc că ai nevoie pentru vreun eveniment. Nu garantez că vei putea să le schimbi forma atât de repede, orice ai folosi. Uleiul de ricin este bun pentru creșterea părului, dar folosește-l numai pe zona sprâncenelor. În timp așa scurt nu ai cum să le schimbi forma, dar te poți juca cu un creion/un fard de sprâncene și să le dai forma ideală

| BlaaBlaa a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului happy