| mihela94 a întrebat:

Ce vopsea de par stiti de calitate, care sa nu arda asa tare parul, sa fie mai "naturala", fara amoniac?

Răspuns Câştigător
| MyCatsName a răspuns:

O vopsea foarte buna este L'Oreal Professionnal PARIS

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Fara amoniac este Henna! Este cea mai sanatoasa pentru par si este recomandat pentru a iesi o culoare mai intensa sa stai mai mult de 2 ore cu ea pe par, chiar sa si dormi cu ea peste noapte.
Dupa atatia ani am indraznit sa ma fac si eu cu henna si chiar mi-a placut efectul de dupa, pe langa culoarea care mi-a iesit chiar asa cum mi-am dorit-o. De la asta, ramane favorita mea.
Iti recomand sa achizitionezi henna dupa acest site si nu numai sa te documentezi inainte de a face acest pas catre natural http://www.hennaromania.ro/

| mihela94 explică (pentru MihaelaDart):

In afara de site, in ce magazin as putea gasi acest produs?

| MihaelaDart a răspuns (pentru mihela94):

Vezi prin mall-uri caci nu mai stiu ce mai exista pe piata romaneasca. Da o raita si pe DM si vezi daca au henna de la Sante, o firma nemteasca, desi nu sunt sigura daca in Romania se gaseste.
Acest Sante prinde si pe vopseaua cu amoniac, abia dupa 2 saptamani de la prima vopsire cu ea.

| MihaelaDart a răspuns (pentru mihela94):

Uite un review despre henna de la Sante, este al meu blogul http://visit-halkidiki.blogspot.de/......opsea.html

| mihela94 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc pentru review, o sa incerc, sper sa iasa. As vrea un roscat intens

3 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Buna!
O vopsea mai naturală și fără amoniac ar fi cea cu henna. Dacă nu, poți încerca loreal casting creme gloss sau syoss oleo intense.

Pa, pa

| Lleahh a răspuns:

Syoss oleo intense si mai sunt unele de la Garnier Olia fara amoniac