| Didu1010 a întrebat:

Culoarea mea naturala a parului este saten inchis. M-am vopsit blonda.Radacinile au inceput sa-mi creasca cam 4cm. Nu mai vreau sa ma vopsesc deoarece imi stric parul. Ce ar trebui sa fac ca sa ascund radacinile sa nu se vada urat, cand imi va creste mai mult jumatate blond, jumatate saten inchis? Multumesc. happy

7 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Nu poti face nimic ca sa iti acoperi radacinile,daca nu alegi optiunea de a te vopsii iar, nu iti poti lasa parul jumatate saten si jumatate blond, o idee ar fi sa te tunzi mai scurt.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Poţi încerca un blond ceva mai închis, cenuşiu. Cele din seria Belle Color de la Garnier sunt foarte ok. Ideea că vopsitul părului este foarte dăunător e parţial falsă, pentru că, în realitate, cu o îngrijire ulterioară potrivită, nu ai de ce să-ţi faci probleme. Sigur că toate acele substanţe chimice sunt toxice pentru corpul uman, dar, cu o dietă bine gândită, efectele unui vopsit de păr se pot minimiza. Apropo, şi prin simplul spălat pe mâini cu săpun se produce o intoxicare a organismului, dar corpul uman a găsit mijloace de a reduce impactul acestora asupra sănătăţii. Totul e să-l ajuţi şi tu puţin, mâncând multe fructe şi legume în stare naturală, negătite. Asta te va ajuta şi să ai un păr frumos, indiferent cât îl vopseşti, cât îl întinzi cu placa sau îl coafezi. Succes!

| T30D0RA a răspuns:

Singura solutie este sa te vopsesti saten inchis si apoi sa juri ca nu te mai vopsesti niciodata.

| noktambul a răspuns:

Trage-ti un fes pe cap laughing

| Alexa_9443 a răspuns:

Poti sa te decoporezi doar la radacinawinking

| vazelin a răspuns:

Apa oxigenata?

| ALBERT_3224 a răspuns:

Taieti parul