| Antoniaflavia a întrebat:

Cum fac sa imi creasca parul mai repede?
Va rog frumos ajutati ma! Ofer fundita!

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu cred ca este un tratament anume s-au unul inventat special pentru cresterea parului, parul creste de la sine, noi doar il stimulam si avem grija de igiena lui
Uite, eu am parul lung(aprox 1m) si procedez asa: odata pe luna si cand e luna plina sotul imi taie varfurile are mana foarte usoara, apoi il masez cu ulei de ricin, de masline, cand am timp si nu plec nicaieri il mai dau cu gaz, mai fac cate o masca din galbebus de ou cu ulei de masline, ma spal cu infuzie de nuc, deci il stimulez, si totodata am grija sa fie curat si pieptanat, de spalat il spal de 2 ori pe saptamana.
Asa ca, si tu poti aplica aceste trucuri care nu dauneaza si sunt destul de ieftine.
O zi buna sa aihappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe piciorușe?

| Morenna10 a răspuns:

Apa si zeama de lamaie pe par, tine-l impletit cat de mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morenna10):

Si ce se face cu apa si lamaia?
Se bea sau se pune in par? laughing

| Morenna10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum s-o bei, normal ca pe par, nu despre par era intrebarea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morenna10):

Sigur nu minti?
Stiam ca sucul de lamaie deschide parul la culoare.

| Morenna10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am facut asta un an de zile, de 3 ori pe saptamana si nu l-a deschis la culoare, il intareste si il ajuta sa creasca happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morenna10):

Se da la radacina sau pe intreg firul de par?

| Morenna10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe tot firul dar cat mai mult la radacina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Morenna10):

Si... care ar fi compozitia?
2 cesti apa, 3 linguri de suc de lamaie?

| Morenna10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa pui cat vrei, poti si fara apa, eu mereu puneam jumate de litru de apa la o lamaie

| SkyPilot a răspuns:

Ai aici un link cu cateva articole:
http://www.ziare.com/articole/crestere+par
Dar sa nu te astepti la minuni.

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Nu băga prostii în păr că îl strici.
Asta-i totwinking

| TRECEtimpul a răspuns:

Cel mai simplu pentru cresterea parului, este sa iei vitamine/minerale, deoarece tot organismul raspunde benefic si functioneaza prin prizma lor, inclusiv parul. Asa ca daca vrei un par sanatos, lung si care sa creasca repede, verifica sa nu ai carenta de vitamine/minerale. Pentru par ar fi recomandat: fier, magneziu, zinc, B6, Vitamina E... daca organismul tau le are pe toate, atunci si cresterea parului tau la capacitati normale este asigurata + ca esti ferita de caderea lui. Cat despre stimulent exterir parului, exista tot felul de sampoane, pe baza de Cheratina, plante, etc. Nu ar strica sa folosesti si o masca de par (din comert, ca nu are nimica) pe baza de cheratina, dupa spalare, pentru a-l hidrata mai mult. Un alt adjuvant in cresterea parului este petrolul, sau uleiul de ricin. Se gasesc ambele la plafar, solutia mea recomandata este:
https://www.google.ro/......https?/url

Are pretul cam 16 lei si contine atat petrol cat si alte uleiuri si stimuleaza cresterea parului.
Alta recomandare ar fi:
https://www.google.ro/......https?/url

Aceasta crema costa in jur de 20 de lei un tub mare si 8 lei un tub mic si din nou, si aceasta stimuleaza creserea parului, deoarece contine atat petro(care este stimulator), cat si o multitudine de uleiuri stimulatoare, cat si o multitudine de plante stimulatoare.Astfel nici parul nu-ti va mai cadea, si va creste frumos.

Deci intodeauna ca sa ai un par frumos si lung, rebuie sa-l ajuti atat din interior(prin apurtul zilnic de minerale esentiale, care le poti lua prin pastile daca ai carenta) cat si din exterior:sapoane, masti, balsamuri potrivitetipului au de par +adjuvanti:creme/frectii cu petrol, uleiuri stimulatoare, etc.

Sper ca te-am ajutat, o zi buna!:-*

| Raisa21 a răspuns:

Foloseste ulei de argan si sampon natural de la farmacie. Nu iti mai taia varfurile, daca le vei da cu ulei de argan, migdale... orice nu o sa mai fie tocate. Foloseste si o masca cand te speli. Si maseazati usor pielea scalpului pentru ca ajuta foarte mult la cresterea parului. Documenteaza-te si afla care sunt fructele si legumele care ajuta cresterea parului.