| Marianails a întrebat:

Bună! Cum pot fac să fac un registru pentru alergii la unghii cu ojă semi/gel/polygel? În care să întreb clientele dacă au ceva alergii și să semneze? Mulțumesc

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu toata lumea stie daca alergii, si la ce.
Din acest motiv, nici nu poti fi tras la raspundere in caz de alergie.
Eventual (pentru linistea spiritelor), poti pune un afis pe perete "Clientii care au alergie la substante cosmetice/chimice au obligatia s-o declare firmei, in scris."
(nici pentru alte produse sau servicii nu se cer asemenea declaratii)

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Nu cred sa aiba firma.

| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca toate clientele stiu daca au alergii?

| ioana748 a răspuns:

Ar trebui sa faceti o instiintare si o declarație tip la calculator prin care subsemnata cu CNP prin instiintare ia la cunoștință ca exista posibilitatea apariției unor alergii in urma substanțelor folosite si prin declaratie declara ca isi asuma consecintele apariției unor eventuale alergii. Data, semnătura.
La datele personale le lasati sa scrie dansele cu scrisul lor.