| Adriana5827 a întrebat:

happy Cum pot sa imi fac parul foarte cret, fara ondulator sau fara sa merg la salon...foarte foarte cret? Dau fundita! big grin

Răspuns Câştigător
| AnnielaIoana a răspuns:

Poti rula o coala din hartie pana obtii un fel de betisor(daca nu ai bigudiuri)si pe el rulezi suvite mici de par ca pe bigudiuri. Apoi le fixezi cu o agrafa.Inainte poti aplica o spuma pe par pentru a rezista mai mult timp coafura.Dar trebuie sa ai foarte multa rabdare. Eventual poti chema o prietena sa te ajute.

| Adriana5827 explică (pentru AnnielaIoana):

Multumesc! Mai auzisem de metoda asta si uitasem cum se face. Exact asta cautam

| AnnielaIoana a răspuns (pentru Adriana5827):

Nu ai pentru ce! Ma bucur ca te-am putut ajuta.

5 răspunsuri:
| xoxopink a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=xSt3qPNdlro uite un tutorial. Sper sa te ajute! Funda?

| mikey06982 a răspuns:

Pai dupa ce iti speli parul, impletesteti citeva cosite, depinde cit de mari vreai sa-ti fie buclele...deja ti le despletesti cind trebuie sa mergi la scoala sau la o petrecere sau mai stiu eu ce...

| xPuffy a răspuns:

Uite cum procedez eu.Eu am parul ondulat la varfuri.Dar cand e scurt mi se onduleaza foarte mult.Acum il am la jumatatea spatelui si este ondulat doar la varfuri. Uite cum procedez sa fie foarte cret dar si lungut.Ma spal pe cap si dupa il dau cu spuma si putin fixativ sa fie fixat.Si il prind frumos la spate. Sper ca te-am ajutat!happyBaftahappy