| Larisuk128 a întrebat:

Cum pot sa imi fac parul ondulat fara placa?

Răspuns Câştigător
| AmanoYuno a răspuns:

Foloseste moate:iei o fasie de material textil, invarteste o bucata de ziar in jurul ei (mai putin lunga ca materialul). infasoara parul pe ele si leaga-le cand ajungi la capat.fa asta dupa ce te speli pe cap si parul e inca umed.ca sa nu se strice peste noapte(trebuie sa dormi asa)puneti o caciulahappy

daca nu suportisa dormi asa poti sa ti le faci pe parul ud si sa te usuci cu foenulwinking

asta e varianta veche a moatelor.de asemenea poti folosi si bigudiuribig grin

sper ca te-am ajutat... funda?

9 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Cu bigudiurile.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Daca nu cu placa cu ondulatorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi bigudiurile.

| ioanamonica a răspuns:

Ti-l poti impleti si ti se increteste.

| PlasticMoon a răspuns:

Mai era o metoda cu ziarul, dar numai stiu cum thinking

| Adda1999 a răspuns:

Cu bigudiurile, cand ai parul ud.Dar trebuie sa te ajute cineva sa ti le pui daca ti le pui tu o sa ai parul in toate partile dupa ce ti le dai jos. happy

| Andy00 a răspuns:

Daca vrei ondulat poti folosi bigudiuri(cherstiile alea rotunde pe care iti prinzi parul si ti s-e face ondulat)

| Antoooonia a răspuns:

Intre adevar..placa arde parul Dar nu mereu...eu de exemplu am o placa de la remi. si are 210 grade si nu am parul deloc ars.Par ondulat e fain daca il ai lung ...fiind scurt si ce zice SMA mai jos cu bigudiuri va iesi mici foarte mici buclele si plus va sta umflat.acum de cum iti place tie, Eu cand eram mai mica foloseama degeullaughing)si feonul luam fiurul de par il udam il raspuceam pe deget sau pe un bat cum vreau sa imi stea si il uscam cu feonul i dadeam drumul si dadeam cu fixativ.Acum poti sa faci cum vrei u.Bafta!:*