| seena8616 a întrebat:

:*

daca am parul pana la umeri tuns in scari, ce coafura ar merge pentru banchet?

funda+vot :*

Răspuns Câştigător
| andreea01_8945 a răspuns:

Bucle cu un trandafir :X:intr-o parte mi`e`mi place:X:X

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Şi eu am părul cam la fel ca al tău şi nu prea sunt multe posibilităţi de coafuri,dar totuşi există un lucru drăguţ pe care îl poţi face dacă ai părul până la umeri şi în scări:
Mai întâi îţi piepteni bine părul, îndreptând vârfurile în sus cu ajutorul unei perii rotunde sau dacă nu ai o astfel de perie ai putea încerca cu un piaptăn normal. După asta îţi faci cărarea în zig-zag şi aplici fixativ pe cărare şi pe vârfurile părului. Dacă ai breton, piaptănăţi-l spre o parte. În final ai putea să îţi pui o agrafă drăguţă într-o singură parte, ar fi tare bine să aibă culoarea rochiei.
Cu o seară înaitea banchetului foloseşte o mască de păr din 2-3 linguri de lapte şi o linguriţă de miere. Stai cu ia pe păr 5 minute, iar apoi spalăţi părul şi lasă-l să se usuce natural.
Masca aceasta îţi va lăsa părul mai fin şi puţin mai strălucitor.
Sper să reuşeşti să-ţi faci coafura şi să arăţi bine. Succes!

| SongElena a răspuns:

Sincer eu l-as lasa asa poate as prinde niste clamute in el ar l-as lasa asawinking

| MariaFrumoasa1 a răspuns:

Un coc