| Nebunatyca69 a întrebat:

Cum se prepara masca pentru par cu ulei de ricin, galbenus de ou si spirt/ulei de masline? trebuie sa bat galbenusul sau cum? Dau funda celui care ma ajuta :*

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

De ce ai mentionat sirtul?
In niciun caz sa nu-l folosesti! Distruge parul si nu cred ca asta iti doresti.
Galbenusul de ou se amesteca treptat cu ulei de masline si ulei de ricin(ca la maioneza).
Eu folosesc 2 galbenusuri, 2 linguri ulei masline si o lingura ulei ricin.Fac maioneza respectiva, umezesc parul si apoi o aplic.Astept cel putin o ora dupa care ma spal in mod normal.
Evident cantitatile pot fi schimbate in functie de lungimea parului.

| Nebunatyca69 explică (pentru Kasia):

Aa. faza cu spirtul mi-a zis o fata. mersi pentru ajutor :* dar dupa cat timp. isi va face efectul? sa nu-mi mai cada parul?

| Kasia a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Asta nu pot sa-ti spun.cred ca depinde de parul fiecareia. oricum tu incearca.nu ai ce regreta.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici niste masti,
http://www.ele.ro/......apid-12887
Te pup!

| Aimèeeee a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin fara galbenus de ou.
Ma dau pur si simplu de fiecare data cand ma spal pe cap adica de 1-2 ori pe saptamana, il las sa actioneze o noapte intreaga si dimineata ma spal pe cap dar samponez de 2 ori sa se inlature tot uleiul.
Uite si cum vrei tu : Ai nevoie de: 2 linguri ulei de ricin, 2 linguri ulei de masline, 1 galbenus de ou.
Amesteca ingredientele intr-un recipient si aplica masca pe parul umed. Las-o sa actioneze 2 ore, apoi clateste si spala parul normal. Deoarece masca este uleioasa, indepartarea ei din par poate necesita 2 samponari. Adauga cateva lingurite de zeama de lamaie in timpul clatirii parului, pentru a obtine un efect antiseboreic. Funda?:d

| Nebunatyca69 explică (pentru Aimèeeee):

folosesti pentru caderea parului, nu?

| Aimèeeee a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Pentru cresterea parului.

| Tzukushi a răspuns:

tratamente naturale, masti pentru par, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

| LioErnest a răspuns:

Bati galbenusul de ou, il amesteci cu ulei de ricin apoi adaugi miere/ulei de masline sau altele! eu asa fac o data pe saptamana si las in cap timp de cateva ore inainte de dus! de spirt nu am auzit pana acum :)

daca ti-am fost de ajutor, ajuta-ma cu un like pe facebook:

htt://www.facebook.com/mondenpunctro