| bryosyka a întrebat:

Dau funda! URGENT! Ce sa aleg dintre BRAUN silk-epil 3 mai precis SE3170 sau Philips HP6423/00? Ma intereseaza sa smulga sa nu rupa firele de par si sa nu doara tare deoarece eu am firul de par gros si des deoarece eu ma fac cu bigul. Nu stiu care dintre ele este mai bun citisem undeva ca, conteaza so forma pe care o au pensete cele de la Philips fiind mai bune avand forma in y dar parerile sunt impartite multi spunand ca Braun e mai bun. Astept sfaturile voastre feteler, poate din propria experienta ma puteti ajuta in a face o alegere corescta. Ambele au reduceri substantiale de la 219 la 150 Braun si pholipsu cred ca de la vreo 199 la 120 130 ceva de genul asta. Nu intotdeauna preturile sunt relative cu calitatea. Va astept opiniile!

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Despre BRAUN silk-epil 3 am auzit ca est foarte un doar ca este un pic galagios dar despre Philips HP6423/00 :Cel mai important consider ca este faptul ca nu rupe firul de par, il smulge. De asemenea, smulge si majoritatea firelor mici, deci, isi face treaba pentru care a fost conceput. Mai uita unele fire, dar nu cred ca exista un epilator perfect. Capatul pentru epilare nu are atenuator de durere si nici suport pentru ghidaj( fostul epilator-cumparat acum 9 ani avea un capat care te ajuta sa tii epilatorul perpendicular pe picior). Dar nu consider ca acest lucru ar fi un inconvienient.

Este cu fir( firul este lung -2m), nu are baterii sau acumulator. Deci, se foloseste doar legat la o priza.De asemeni, este destul de galagios, ma asteptam sa fie mai silentios. ( se aseamana ca nivel de zgomot cu cel vechi, un Braun). Amandoua sunt galagioase dar eu ti-l recomand pe Philips HP6423/00 fiindca este mult mai bun decat BRAUN silk-epil 3.Bafta!

| bryosyka explică (pentru LoveTenis):

Acest raspund este luat de pe site de la epilator si l-am citit si eu. Merci pentru munca depusa! O zi buna!

1 răspuns: