| anonim_4396 a întrebat:

de vara trecuta ma chinui sa slabesc am facut fel si fel de exercitii alergam apoi o perioada ma lasam si imi bagam picioarelemin tot si apoi iar reluam peste o perioada am mancat mereu sanatos, am baut apa multa si tot tacamul dar nu am vazut nici un rezultat.Nu stiu care e treaba poate ma puteti ajuta voi...imi puteti spune si un program/regim care credeti ca ma poate ajuta? sunt la scoala 6 ore pe zi de la 11 la 17.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, trei mese principale pe zi și două gustări, o alimentație echilibrată și deversificată, exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu are rost niciun regim.
Trebuie să ai 3 mese principale pe zi plus două gustărici, exclus sedentarismul, mişcare zilnic să arzi caloriile.
Te pup!

| AleXisAleXis a răspuns:

Mananca sanatos, fara prajeli, fara sucuri acidulate.
Fa mult sport cardio. Alearga, sari coarda, mergi cu bicicleta, inoata etc.
Si nu manca dupa ora 6. Mananci cand vi de la scoala si gata. Si mananca iaurt simplu te va ajuta sa slabesti.

| Chopachiups a răspuns:

Eu iti spun cum am facut eu, Mamanci sanatos carne numai pe gratar multe legume si lichide, Fa in fiecare seara putina giumnastica.Eu fac genflectiuni in fiecare seara cate 50.Infasoara-ti burta in folie dinaia transparenta folosita in bucatarie si dormi sau stai mai mult timp k ea si transpri.Mergi mult.Nu manca la scoala numai covrigi saratele etc. Sper sa te ajute

| interactiv123 a răspuns:

Salut...mama se tine de dieta.6 luni si a slabit cu 25-30 kg..care e secretul? ..de fapt ma uimesc de ea..inafara de fructe si legume nu maninca nimic..insa e buna carnea de piept de gaina..nu te ingrasi de la ea..Se vede diferenta.+ca merge la sala de sport..bazin,jacuzzi.poate e costisitor un pic..insa vezi rezultatele apoi.Incearca ideea mea, insa fi precauta sa nu exagerezi!