| Geoops a întrebat:

Buna din nou TPU! Voi ce metode de a va ondula parul folositi? As vrea sa'mi ondulez parul, dar fara ondulator sau placa.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nicole a răspuns:

Salut.
Dupa parerea mea este o metoda perfecta:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BLeSKaPaUOA
Pupici.

| Geoops explică:

Multumesc enorm pentru sfaturile cu soseta, dar eu am acasa bigudiuri flexibile. Si pot face asta cu ele, nu neaparat cu soseta.

| aleally98 a răspuns:

Pentru a avea parul ondulat mai poti sa umezesti parul cu apa cu zahar sau bere si sa-l infasori pe moate din hartie si legate cu ata.Eu am incercat si sa stii ca arata mult mai bine decat cu ondulatorul si in plus nu se mai arde parul

| maddallynna a răspuns (pentru aleally98):

Pentru aleally apoi parul o sa miroase a bere!

| aleally98 a răspuns (pentru maddallynna):

Nu neaparat deoarece exista solutii speciale cu care poti sa iti dai ca sa nu miroase

| هوراس a răspuns:

După ce te speli pe păr țil prinzi într-o coadă dublă și stai așa până se uscăwinking

| AndreeaFarasperante a răspuns:

Te speli pe cap, il rotesti pe perie si astepti sa se usuce.

| Daria163 a răspuns:

Buna! Eu si prietena mea cea mai buna ne rulam parul seara si in dimineata urmatoare aveam parul foarte cret. Uite un link si iti arata cum se face dar noi ne faceam mai multe cozi :http://www.youtube.com/......ttp?/watch Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Dulcinea a răspuns:

Eu una imi ondulez parul cu o soseta taiata. Trebuie sa faci urmatoarele : Tai borul unei sosete, si o rulezi sub forma de donut(gogosile alea de le mancam noi la mare;) ).Iti prinzi parul intr-o coada in crestetul capului, si il rulezi prin soseta. Urmatorul video s-ar putea sa te ajute. Bafta! http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y

| Allyssutza a răspuns:

Impletesteti-l :* Dar nu cand e ud ' cand e aproape uscat.si lasa-til asa cat mai mult:*~
Daca nu Punet-il pe bigudiurihee hee