| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 12 ani, 1.62 m si 61 kg.Ar fi ok sa slabesc cu 8 kg?
Mersi!

8 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

La varsta ta trebuie doar, dupa parerea mea, sa cauti sa iti calculezi sa nu depasesti un numar de 2500 calori si sa astepti sa te mai inalti putin ca doar esti in perioada de crestere, tine cont ca daca incepi sa faci sex, te vei ingrasa din cauza schimbarilor hormonale si nu numai

| คиค a răspuns:

Buna, eu nu sunt in masura sa-ti dau un sfat, insa iti poti calcula greutatea normala aici:

http://www.csid.ro/calory-calculator/

| rain a răspuns:

Ai uitat sa precizezi daca esti fata sau baiat.

Avand in vedere varsta ta, nu e ok sa slabesti deloc. O cura de slabire poate avea repercursiuni in dezvoltarea ta ca si adult.

| shadovv a răspuns:

Acum depinde si cum e fizicul tau... daca ai burtica (sau burtoaie) e foarte bine. Dar daca ai oasele grele... vreo 4-5 kg ar fi destul.

| bebytzza_9352 a răspuns:

:O:O:O:O:Odar de ce vrei sa slabesti?

hei ...esti inca in crestere nu trebuie sa slabesti trebuie doar sa mananci sanatos sa faci sport si sa bei multe lichide :*:*:*

| JustForFewSeconds a răspuns:

Eu am 13 ani si am tot 1. 62 si am 58 kg...nu prea stiu ce ar trebui sa-ti spun dar nu cred ca trebuie sa slabesti cu atat de multe kg... vreo 2-3 kg nu asa multe:X:X

| casy14channel a răspuns:

Eu as slabi in locul tau

| Bombonikaa a răspuns:

Eu ce sa mai zic am 12 ani 1. 59m si... 40 kgbig grinbig grin