| raLuca_1580 a întrebat:

Buna happy,, eu am 14 ani si am inceput sa ma machiez iar cine mi-a zis ca machiajul ma imbatraneshte sau ma face sa par mai batrana daca folosesc in exces...este adevarat? ar mai trebui sa folosesc/? (cel mai bun raspuns =funda)

Răspuns Câştigător
| pauullaaa a răspuns:

Heii, machiajul te face intr-adevar sa arati mai matura. Atunci cand este folosit in exces pot aparea probleme, dupa ce o sa te machiezi din ce in ce mai mult nu o sa arati bine fara. Pot aparea urme urate pe fata. Deci te sfatuiesc sa nu folosesti numai cand crezi tu ca e nevoie Cat despre un fond de ten acesta il poti aplica in fiecare zi daca sub el pui o crema de fata. Rimelul este cel care iti distruge cel mai tare aspectul ochilor. Poti folosi in schimb doar un creion ce se potriveste cu noanta ochilor tai. Sper ca te-am ajutat. Pupici :*:*

30 răspunsuri:
| nicolla69 a răspuns:

Ai timp si pentru machiaj
eu cred ca ar tr sa ramai asa cum esti si cred ca esti o domnisoara frumusica dc sa strici fata ta de al ani astia