| sufletsel a întrebat:

Buna fetele imi puteti spune si mie un remediu impotriva cosurilor?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON (se eliberează fără rețetă). Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara). Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi un dermatolog.
Succes. Numai bine.

10 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Incearca isotrexin, este un gel care se aplica o data pe zi seara, intr-un strat foarte subtire (contine eritromicina). Daca ai acnee severa este indicat tratamentul cu antibiotic luat pe cale bucala) bineinteles dupa ce consulti un medic dermatolog.

| luiza a răspuns:

Incearca cu Zineryt, este o lotiune pe care o gasesti la farmacie.

| ydal a răspuns:

Buna,o sa ti se para aiurea dar exista un unguent care se numeste MIBAZON,se gaseste in farmacii veterinare,Iti garantez ca face minuni.Mie mi l-a recomndat o cosmeticiana.L-am folosit in adolescenta si nu am mai avut probleme cu cosurile,daca mai aparea cate unul, f rar, in rest nimic grav.Incearca-l cu incredere. happy o zi buna. pup.

| sufletsel explică (pentru ydal):

Nu mi se pare aiurea k e ceva de animale am folosit asta acum vreo 2 ani la recomandarea unei verisare la care chiar a functioanat la me nu. oricum multumesc pentru raspuns

| ydal a răspuns (pentru sufletsel):

Cu placere happy

| Damasc a răspuns:

Zineryt.Cauta mai multe informatii despre acesta pe net.

| SweetAsCandy a răspuns:

Am folosit si eu zynerit cand eram mai mica si a mers pentru un timp da' dupa aia praf. Mai bine incerci ceva natural care va avea efect mereu :p Du'te la plafar si cere unguent cu aloe, e foarte ieftin si are efecte mai bune decat cremele din comertwinking.

| Lovelly4YOU a răspuns:

Skinorem e o crema foarte buna. Folosita si cu un scrub zilnic da rezultate( eu folosesc Clean and Clear). Da rezulatewinking

| roxana1 a răspuns:

Iti pot recomanda un produs din gama bioderma, pe care il poti comanda de pe internet, costa in jur de 100 RON dar este foarte bun. Uite un link pentru a vedea produsul si pentru a te documenta :http://www.femeia.ro/......bleme.html

| roxana1 a răspuns:

Am uitat un mic detaliu, tie iti trebuie produsul :Bioderma Sebium AKN sau Bioderma Sebium Hydra.