| Jasa a întrebat:

Buna fetelor! Am nevoie de ajutor! Știți vreo masca care îmi poate face parul mai mătăsos și stralucitor? Dacă se poate știți și un remediu care îmi poate face parul sa crească mai repede?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Eu ți-aș recomanda mască de păr cu keratină de la kallos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă produse coreene. Sunt foarte eficiente. Sau produse cât mai naturale. Pentru creșterea părului recomand ulei de măsline, care face părul să strălucească.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer sa il tin peste noapte si sa sigilez parul cu ulei. Il folosesc o data la 2 saptamani, cam atat isi mentine efectul pe parul meu. Fereste-te de balsamurile din comert, contin ingrediente daunatoare pentru par, ducand la degradarea lui. Nu folosi doar uleiuri pe par, parul are nevoie si de hidratare iar uleiurile nu o ofera.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......ve-p342567

Face parul foarte fin si are ingrediente benefice pentru scalp in cantitati destul de mari :
https://comenzi.farmaciatei.ro/......cm-p317667

Maseaza-ti scalpul in timpul samponarii ca sa stimulezi circulatia, astfel mai multe elemente nutritive ajung la foliculii firelor de par si parul poate creste mai sanatos. Rapiditatea cresterii parului e programata genetic.

| Denisa0954 a răspuns:

2 linguri ulei de măsline
2 galbenusuri de ou
O lingura de zahăr
O lingura ulei de cocos
O lingura iaurt sau maioneza
O lingura miere

| ada2304 a răspuns:

Te sfătuiesc sa folosești ceva natural. Spre exemplu pentru creșterea parului este foarte bun uleiul de ricin sau de argan. Iar pentru a avea un par sănătos poți folosi ulei de cocos