| andreeahello a întrebat:

Cum faci sa ai parul matasos si stralucitor?

5 răspunsuri:
| MorganaM a răspuns:

Poti sa mergi la un salon bun, te interesezi si tu putin, si iti faci tratament cu keratina. apoi ei iti recomanda si ce sampon, balsam, masca si asa mai departe sa folosesti pentru parul tau sa fie sanatos

| BarbieGirl13 a răspuns:

UITE AICI CATEVA METODE USOARE! LE POTI FACE SINGURA ACASA happy SUCCES :3
1. Amesteca doua oua(albus si galbenus) cu 4 linguri de ulei de masline si aplica aceasta compozitie pe par. Acopera-ti parul cu un prosop sau o masca de plastic timp de 20 de minute si apoi spala-l.

2. O metoda care pare ciudata, dar este chiar eficienta: dupa ce te-ai spalat pe cap, amesteca 1/4 apa de gura intr-o cana cu apa si toarna amestecul pe par.

3. Bate un ou cu 6-8 picaturi de zeama de lamaie si aplica amestecul rezulatat pe par. Spala apoi cu orice sampon pe baza de plante.

4. Bere – pur si simplu spala-ti parul cu putina bere inainte sa aplici samponul. Berea iti va hidrata parul si o sa-l faca stralucitor si matasos.

5. Amesteca o lingura de glicerina cu aceeasi cantitate de ulei de masline, otet maro, ulei de ricin, balsam si sampon. Aplica aceasta masca inainte sa te speli pe cap si las-o sa actioneze timp de 10 minute. Clateste cu apa din abundenta.

6. Amesteca branza ducle, lamaie si ulei de mustar, aplica pe par si lasa sa actioneze timp de jumatate de ora. Clateste cu apa din abundenta.

7. Fa un amestec din cantitati egale de ceapa si zeama de lamaie si aplica pe par inainte de samponare.

8. Frunzele de ceai deja folosite pot fi fierte din nou in 2-3 cani de apa si apoi decantate. Clateste-ti parul cu sucul rezultat in timp ce-ti masezi pielea capului.

9. Dupa ce iti samponezi parul, amesteca o lingura de otet intr-o cana cu apa si clateste parul.

10. Pune cateva frunze de Hibiscus intr-un pahar cu apa si incalzeste amestecul. Adauga si zeama unei lamaii dupa ce ai decantat compozitia initiala si aplica pe par inainte de samponare.

| Xozi a răspuns:

Simplu. Îl speli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xozi):

O metoda foarte eficienta. Ce-i drept, in viata mea nu l-am spalat. Multumesc de raspunsul acesta, m-a ajutat extraordinar de mult!

| andreeahello explică (pentru Xozi):

Extraordinar sfat, ce-i drept metoda asta n-am incercat-o in viata mea! Foarte mult ce m-a ajutat acest raspuns happy