| LissLiss a întrebat:

Bunaaa fetelor, am mare nevoie de ajutor! Parul meu e tare uscat si varfurile sunt cam deterioarate. Spuneti-mi va rog ce sa folosesc pentru un par sanatos, hidratat, stralucitor! Sampunul nu mi-l schimb pentru ca e de regerenare si am nevoie insa daca stiti ceva balsamuri foarte bune, masca de par, ori ceva facut acasa. orice ati folosit buuun! Multumesc, ofer funda!:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la salon sau oriunde obisnuiesti sa te tunzi, si roag-o sa-ti taie varfurile.
Pe urma, de 2 ori pe saptamana aplica-ti pe parut o masca din 1 sau 2 (daca ti-e lung parul) galbenusuri de oua + o lingura de ulei de masline.
Iarasi, foloseste ulei de ricin, ulei de cocos. Sunt foarte hidratante.
Oricum, un pas important este sa-l tunzi, sau macar varfurile sa le tai, ca sa se poata regenera!

:*

5 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Le petitte marseile sau cum s-o scrie!

| Elly94sweet a răspuns:

Uleiuri de ricin /masline.masca cu argan.balsam garnier.

| beebyy a răspuns:

Daca vrei un par mai sanatos NU folosi sampoane din comert deoarece au ogramada de porcarii care iti degradeaza parul mai mult.Incearca un sampon natural, fara parabeni.Mastile facute acasa sunt super bune, de exemplu galbenus de ou cu ulei de masline-este hidradant si are multe beneficii.Sunt pe net multe masti pentru par degradat.Eu ador uleiul de cocos se gaseste in farmacii/magazine naturiste, mie mi-a rezolvat problema cu matreata si hidrateaza intens. Cele naturale sunt mereu mai bune decat cele sintetice.

| lawll a răspuns:

Uleiul de ricin :3, il recomand.Eu il folosesc de 2 luni, 3 nopti pe sptamana imi las parul intr-un prosop dupa ce mi l.am aplicat la radacini.

El grabeste cresterea parului, de exemplu la mine, mi.a crescut intre 3-4 cm pe luna. Ofera volum, intareste firul de par, il face rezistent la rupere si adauga si stralucire♥.

Il gasesti la farmacii cu 4-5 lei, sticluta de 25 ml. E foarte util.

| mihaishipunkt a răspuns:

Sora mea foloseste wasingo si e ff bun adica e par voluminos si da ff mari roade