| AnutzaBM a întrebat:

Buna fetelor, ceva solutii sau aparate eficiente in tratarea celulitei stiti? Gen ventuze pentru masaj sau Aparat Masaj Anticelulitic Cehuloss, perie masaj, ce ati incercat si a dat rezultate bune? Multumesc happy

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un salon de masaj si sa iti faci un maseur cu scoala masaj anticelulitic. Ajuta si sa bei multa apa, sa faci miscare si sa reduci sarea si grasimea din alimentatie.

| Moryami a răspuns:

Porcariile pe care noi le vedem la slabit gen ''alimente miraculoase'' si cate aparate nu sunt bune de nimic.
Cea mai sigura este dieta Dukan. Uni zic ca esti periculaosa dar sunt doar aberatii. Mama a slabit vreo 20-30 kg cu Dukan. De la 90 a ajuns la 60 si ceva big grin

| AnutzaBM explică (pentru Moryami):

Eu nu am nevoie sa slabesc excesiv, e vorba de 2, 3 kg in plus si e vorba ca doresc sa scap de celulita, nu am nevoie de Dukan

| Moryami a răspuns (pentru AnutzaBM):

Te scapa si de celulita :3

| 49Days a răspuns:

Dai si kg dai si celulita: relax&tone + elmiplant crema anticelulita.
Si normal mai putina paine( eu mancam destula) mananci cam la ore fixe bei apa si putin aerobic.
Eu asa am dat vreo 5-7 kg.(aerobicul meu a fost de 3 ori in 3 saptamanilaughing )

| AnutzaBM explică (pentru 49Days):

De aerobic m-am apucat de cateva zile fac de 3 ori sau 4 ori pe saptamana, si tot asa folosesc si o perie pentru masaj anticelulitic aproximativ 10 minute, ce-i drept si mie imi place painea, mancatul la ore fixe nu tare ma reprezinta :-ss multumesc de pont mai astept si alte sfaturi sa vad happy

| kaudia25 a răspuns:

Aparate masaj si reflexoterapie

Va oferim o gama variata de produse de masaj, aparate de masaj profesionale, aparate reflexoterapie, aparate pentru masajul spatelui, aparate pentru masajul talpilor.

Aparatele de masaj reprezinta cea mai comoda solutie pentru un masaj eficient, astfel incat sa elimine surplusul de grasime din corp si sa va tonifice organismul.
In functie de model, masajul se poate efectua pe talie, solduri, coapse, gambe, umeri, etc. Aparatele garanteaza indepartarea oricarui tip de durere musculara si stimuleaza circulatia sangelui. Sunt indicate in principal pentru tratarea articulatiilor anchilozate, muschilor obositi, durerilor de picioare, gat, umeri si tratarea spatelui intepenit. Confera uneori aceeasi senzatie obtinuta in urma unui masaj profesional.

http://www.euro-pc.ro/Produse-masaj
http://www.euro-pc.ro/Mese-masaj

| sheiku a răspuns:

Prietena mea foloseste 2 ventuze de masaj anticelulitic de aici http://www.produsemasaj.ro/ventuze-pentru-masaj/
Multi oameni beau cafea in fiecare dimineata ca un ritual. Ea are ritualul de a-si face masaj macar o data la doua zile. Ce sa zic. efect sigur are ca pielea este mai neteda. Parca fara aspectul acela de coaja de portocala, asa cum obisnuiec fetele sa spuna. Are ventuze de masaj pe doua dimensiuni, cu o ventuza mai mare lucreaza coapsele si cu cea medie lucreaza pe antebrate si abdominal. Un var este maseur profi si foloseste ventuze similare pentru masaj limfatic in cabinet. Nu degeaba.