Întrebare recomandată | Sara2 a întrebat:

Buna fetelor, voi cu ce va epilati atunci cand va creste parul fffffff mic, cand se vad firele de abia iesite de sub piele? in seara asta ma imbrac in fusta si vad ca mi-au crescut, se vad cum ies din piele, am incercat ceara si epilatorul dar nu le smulge

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Pentru îndepărtarea părului nedorit de pe corp, eu apelez la mai multe metode de epilare. Cea mai bună, ieftină și eficientă metodă de epilare s-a dovedit a fi epilarea cu ceară. Deși epilarea cu ceară este una dintre metodele cele mai dureroase de îndepărtare a firelor de păr, ea asigură unul dintre cele mai de durată efecte.
Pa-pa.

| Iubibilăă a răspuns:

Merge si cu lama, dar nu des.
Pa, pa.
Infrumusetare placuta.

| romeliakiss99 a răspuns:

Buna! deoarece sunt foarte mici nu se vor smulge la epilarea cu ceara... daca este urgent ce a mai ieftina metoda este ce a sa te razi cu lama (bigul. sau cum s-o numi) funda? pa!

| annastrumf a răspuns:

Ar trebui sa incerci crema cand sunt foarte mici dar cand sunt mai maricele iti recomand aparatul

| ddeenniiddeennii a răspuns:

Ti-as recomanda bigul(dar o sa-ti iasa ff repedelaughing... daca trebuie sa iesi astaseara!