| AlinaValentina97 a întrebat:

Buna fetelor. Eu am tenul gras dar in zona T se usuca rau. Intrebarea mea este ce crema as putea folosi, pentru ten gras sau uscat?

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Niciuna, folosește o cremă pentru tenul mixt. Dacă folosești o cremă pentru tenul uscat o să ai și mai mari probleme în zona T, iar dacă folosești o cremă pentru tenul gras nu o să te ajute cu restul tenului.
Mergi și la farmacie și cere o părere și încearcă să nu cumperi chiar cea mai ieftină cremă. Îți recomand cremele de la Ivatherm pentru că sunt destul de ușoare(bănuiesc că ești tânără) sau cele de la Vichy.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa cumperi de la farmacie Bioderma (este albastru, ca un sapun lichid). Cu mana umeda te masezi cu el pe fata uscata dimineata si seara, apoi clatesti foarte bine. Iti curata fata, indepartand excesul de sebum.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Cel mai bine mergi la farmacie si spui ce problema ai si acolo iti va fi recomandata o crema specila pentru tenul tau. Poti sa cauti o crema de fata foarte foarte hidratanta.

| Iyulia3712 a răspuns:

Eu folosesc ulei de argan pentru pielea moarta de pe frunte care imi apare dupa baie si merge foarte bine. Cred ca uleiul de argan e bun si pentru tenul uscat in general.

| muffinXXL a răspuns:

Pai pentru ten gras unde e tenul gras si pentru ten uscat unde e uscat.

| byancaa13 a răspuns:

Eu am o crema hidratanta pentru fata. "IVATHERM" Mai bine te duci la farmacie si intrebi.

| MiaMikkidutza a răspuns:

Pentru ten mixt