| deea_1072 a întrebat:

Fetelor, cele care va epilati cu ceara, in cat timp va creste parul dupa ce va epilati? Se presupune ca ar trebui sa tina 3-4 saptamani dar la mine dupa 10 zile deja mi-a crescut parul. Este normal?

4 răspunsuri:
| chels95 a răspuns:

Cu cat o sa te epilezi mai frecvent cu ceara sau cu epilatorul cu atat firul de par o sa creasca mai incet si mai subtire si te vei putea epila chiar la mai mult de 3-4 saptamani.

| MaicutaMaui a răspuns:

Poate nu tragi bine si mai mult rupi firele sau, poate ai o mica problema cu hormonii.

| Alexa843 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa iti creasca dupa 3-4 saptamani, depinde de multe: lucruri cat de bine folosesti ceara, calitatea ei, ce mananci (chiar si alimentatia influenteaza cresterea parului). Plus ca depinde de la om la om, unora le creste mai incet altora mai rapid.

| deea_1072 explică:

Nu ma epilez singura. merg la salon. Sa fie de la anticonceptionale? sad