| InsaneAciD a întrebat:

Fundă! De mult timp (poate chiar de cand eram foarte mica) pielea mea este destul de ciudata.sad
Am scapat de cosuri dar din pacate pometii sunt mereu rosii si urati.iar pielea are un aspect urat de tot. Cred ca asta imi distruge total aspectul fetei. Ce-ar trebui sa fac? Nu vreau tot felul de creme scumpe si aiurea,vreau sa "ma vindec" de asta. Ce-mi recomandati? Poate chiar sa incerc ceva natural,dar sa fie permanent sau de foarte lunga durata. Daca-s folosi o crema, poate dupa ce se termina n-o mai gasesc si nu mai pot s-o iau. Multumesc anticipat. fără răspunsuri care nu-şi au locu` straight face.

Răspuns Câştigător
| AddaMaria a răspuns:

De obicei cand imi apar cosuri imi curat tenul cu zeama de lamaie(le usuca, si are rol de lotiune tonica), apoi imi intind miere pe toata fata. Mierea are o gramada de proprietati: hidrateaza, catifeleaza, lumineaza, reduce roseata, etc. Mai folosesc si o masca din zat de cafea si miere care reduce din punctele negre si curata bine. Argila este extrem de buna si o recomand! Si nu in ultimu rand, nu ar trebui sa lipseasca apa termala. Se gaseste in toate farmaciile si e accesibila. =3 Toate astea la mine au dat rezultate. ^^ Sper ca te-am ajutat. puppy dog eyes GL. :*

5 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Deci iti spun din proprie experienta nu poti sa scapi de ele in mod natural eu iti recomand setul pure system de la yves rocher este vreo 20 lei insa da rezultate

| InsaneAciD explică (pentru thewomaninwhite):

Şi unde-l găsesc?

| thewomaninwhite a răspuns (pentru InsaneAciD):

Normal il gaseai pe yves rocher.ro dar acum am vazut ca acum se vand separat produsele (si sunt ceva mai scumpe) uite aici site-ul http://www. yves-rocher.ro/control/category/~category_id=1062/~pcategory=1000

| catafan a răspuns:

Lucrurile care ar trebui (trebuie dupa caz) sa le faci ca sa scapi de cosuri, puncte rosii, negre albastre sau mai stiu eu ce culori mai ies pe fata mai nou.
1. Sa consumi multa apa, peste 2L pe zi.
2. Sa eviti prajeluri, orice este prajit, mananca mai mult ciorbe, paste, branza etc.
3. Incearca sa dormi mai mult, sa te relaxezi, asa si corpul inclusiv pielea se va relaxa.
4. Evita stresul sau sa plangi.
5. Nu te mai gandi.
6. Incearca sa nu te gandesti la partea sexuala, odata ce esti excitata apar si cosurile.

| aghatamedy a răspuns:

Du-te la dermatolog, acesta iti va da un sfat mult mai bun.