| AdrianaCammy a întrebat:

Imi poate spune cineva ce trebuie sa am intr-un portofoliu fashion (design vestimentar)? Mai pe lung...
Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| BeautyBoss a răspuns:

Pai daca vrei sa devii designer vestimentar trebuie sa iti faci niste schite cu viziunile tale, apoi incearca sa-ti faci colectii de haine(pe o anumita tema...), incearca sa lipenti niste bucati de diferite materiale

iti poti face si un portofoliu cu outfituri:decupeaza lucrurile tale preferate, uita-te pe fashiontv(inspiratie), noteaza ce iti place de acolo apoi cauta pe net haine asemanatoare si asorteaza-le cu accesorii...happy

| AdrianaCammy explică (pentru BeautyBoss):

Multumesc mult. In legatura cu asortarea hainelor si accesoriile, pot sa fie si printuri din creatiile proprii (asortarea doar)? (http://adrianazahariuc.polyvore.com/)